W warszawskim ZOO urodziła się żyrafa!

Niemal dokładnie rok temu, 6 maja 2009 okazało się, że samica żyrafy Lissy jest w ciąży. Wczoraj, o godzinie 17.30, po kilkunastomiesięcznej ciąży urodziła się wreszcie mała żyrafa.
Mała – ma tylko 180 cm wzrostu:).

Żyrafy z warszawskiego ZOO

Poród rozpoczął się wczoraj po południu. Wbrew obawom, że mogą pojawić się komplikacje – żyrafy są wyjątkowo płochliwe i łatwo mogą się „zdenerwować”, co źle może wpłynąć na poród – obyło się na szczęście bez kłopotów. Po kilku godzinach na świat przyszła mała żyrafa. Opiekunowie żyraf podłożyli wokół Lissy sporo siana, aby maluchowi w chwili narodzin nic się nie stało – małe żyrafy bowiem w chwili narodzin spadają na nogi z wysokości dwóch metrów!
Na razie nie wiadomo, czy to samczyk, czy samiczka, bo nie wolno do niej podejść. Ojcem “malucha” jest Largo – największy samiec żyrafy w Polsce.
Na chwilę obecną w warszawskim ZOO mieszka 6 żyraf – oprócz nowo narodzonego malucha i jego rodziców – Largo i Lissy – są jeszcze dwie samice – Tebby i Lulu i jeszcze jeden samiec.

Reklamy

3 comments on “W warszawskim ZOO urodziła się żyrafa!

  1. 3 maja był jeszcze jeden bezimienny młody samiec (chyba poprzednie dziecko lissy), którego zoo chciało gdzieś przetransferować przed narodzinami nowej żyrafki – nie wiecie czy zdążyli i jeśli tak to gdzie owy młodzieniec pojechał?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s