Przyjaciele Mrówkojada

„Mrówkojad i Przyjaciele” – taka nazwa zobowiązuje! Musimy przyznać, że od początku istnienia naszą stronę odwiedziło bardzo wiele osób. Niektóre z nich zostały na dłużej, a kilka zapisało się w dziejach „Mrówkojada i Przyjaciół” szczególnie. To szacowne grono, które swoją obecnością zaszczyciły osoby z najwyższych szczebli świata ogrodów zoologicznych w Polsce, to także nasi znajomi i przyjaciele, którzy – zachwyceni nasza pasją – postanowili pomóc nam chociaż trochę w realizowaniu marzeń. Tym osobom chcielibyśmy tutaj bardzo serdecznie podziękować mając jednocześnie nadzieję, że z czasem  w dziale „Przyjaciele Mrówkojada” będzie ich coraz więcej.

Pani Hannie Ciemieckiej, Dyrektor Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu, która poświęciła nam wiele czasu i okazała bardzo dużo sympatii, a także zaprosiła nas na spotkanie do swojego ogrodu, na którym zdradziła wiele tajników funkcjonowania placówki, jaką jest zoo oraz opowiedziała o wszystkim, o co ośmieliliśmy się zapytać.

Pani Barbarze Gęsińskiej, Dyrektor Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu, która okazała nam wiele sympatii i dzięki której współpraca z toruńskim zoo cały czas utrzymuje się na bardzo dobrym poziomie.

Panu Markowi Nakoniecznemu, naczelnemu architektowi oliwskiego zoo, architektowi Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu i naszemu wielkiemu fanowi, dzięki któremu mieliśmy możliwość odwiedzić  Ogród Zoobotaniczny w Toruniu i bez którego żadna z naszych wypraw do zoo w Oliwie prawdopodobnie nigdy nie miałaby szans się odbyć w takiej formie, w jakiej się odbyła (podobnie zresztą, jak wyprawa do fokarium w Helu). Pan Nakonieczny od niemal samego początku wspiera Redakcję Mrówkojada nie tylko mentalnie, ale także najróżniejszymi projektami, materiałami, artykułami i wskazówkami.

Panu Aleksandrowi Niwelińskiemu, Dyrektorowi Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku, za zaproszenie, gościnę i fantastycznie spędzony czas oraz rozmowy w jednym z najpiękniejszych polskich ogrodów, w którym spotkaliśmy się z niezwykle ciepłym, serdecznym przyjęciem – i to trzy razy!
Dziękujemy również Panu Krzysztofowi Kelmanowi, który w płockim zoo spędził z nami wiele godzin pokazując nam ogród i opowiadając o nim pasjonujące historie!

Panu Radosławowi Ratajszczakowi, Prezesowi Zarządu wrocławskiego zoo, który okazał nam mnóstwo sympatii i zainteresowania wspierając nas merytorycznie, przesyłając wiele cennych danych i informacji oraz w środku zimy zapewniając możliwość spędzenia fantastycznego weekendu w ogrodzie zoologicznym we Wrocławiu, później zaś jeszcze wiele razy gościł nas w swoim zoo zapewniając szereg niepowtarzalnych atrakcji :).
Dziękujemy także wszystkim pracownikom wrocławskiego zoo, szczególnie Pawłowi Boreckiemu.

Panu Michałowi Targowskiemu, Dyrektorowi Miejskiego Ogrodu Zoologicznego „Wybrzeża” Gdańsk-Oliwa, który przyjął i ugościł nas w oliwskim zoo z najwyższą sympatią, poświęcił nam wiele czasu oraz okazał ogrom serdeczności i wsparcia w tworzeniu strony „Mrówkojad i przyjaciele”.

Panu Stanisławowi Wilkańcowi, Zastępcy Dyrektora  Miejskiego Ogrodu Zoologicznego „Wybrzeża” Gdańsk-Oliwa za to, że poświęcił nam bardzo dużo czasu i zabrał nas na wspaniałą wyprawę po zoo i okolicy aby pokazać, gdzie w najbliższych latach będą pojawiać się zmiany. Dziękujemy również wszystkim pracownikom oliwskiego zoo, z którymi mieliśmy przyjemność spotkać się w czasie naszych licznych w nim odwiedzin.

Leszkowi Zaleskiemu i Julii Bednarz, naszym przyjaciołom, którzy zafascynowani naszą pasją zoologiczną zorganizowali  fantastyczną wyprawę do Konina, w tym – do tamtejszego minozoo, okraszoną dodatkowo rewelacyjnym zwiedzaniem okolicy i pyszną, domową kuchnią.

Redakcji „ZOOrro”- Olafowi i Marcinowi, za cały ogrom sympatii, wsparcia i współpracy, którymi obdarzają nas od wczesnej wiosny 2010 roku, za poczucie humoru w listach, za wywiady i informacje z pierwszej ręki o opolskim ogrodzie, który – także dzięki nim – urasta do rangi najlepszego w Polsce.

Michałowi Gołędowskiemu, Michałowi Kwoce i Wojtkowi Kopczykowi, naszym stałym czytelnikom, korespondentom i zoologicznym znajomym, z którym staramy się spotkać przy każdej możliwej okazji i z którymi zwiedzanie zoo jest zawsze niepowtarzalną przygodą.

Kalatowi, nowemu redaktorowi strony, który wsparł nas w trudnym momencie i reaktywował nasz flagowy cykl, czyli 7 Dni Zoo.

Pani Barbarze Urzędowicz za finansowe wsparcie działań redakcji Mrówkojada i Przyjaciół, które pozwala realizować coraz więcej naszych zoologicznych marzeń.

Pragnącym zachować anonimowość przyjaciołom Mrówkojada, szczególnie jednemu z Poznania :).

Wszystkim stałym Czytelnikom Mrówkojada, a także zaprzyjaźnionym pracownikom ogrodów zoologicznych, którzy swoimi komentarzami, relacjami, uwagami, dyskusjami i spotkaniami z nami pomogły w powstawaniu Mrówkojada i Przyjaciół. Bez Was nie byłoby tej strony!

Reklamy

2 comments on “Przyjaciele Mrówkojada

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s