Niezbędnik

Co wiemy o zwierzakach?

No dobrze. Jesteśmy miłośnikami zwierzaków. Coś niecoś już o nich wiemy – a to gdzieś coś przeczytaliśmy, a to widzieliśmy w telewizji albo filmie coś tam o zwierzakach. Może pamiętamy co nieco ze szkoły – z lekcji biologii czy przyrody. Może sami mamy zwierzaka i czasem obserwujemy jego zachowanie. Może spotykamy jakieś zwierzaki w lesie, na łące albo w górach? A może nawet czasem bywamy w zoo, by podziwiać bardziej egzotyczne stworzenia?

Dlaczego niezbędnik?

Świetnie, tylko trochę dużo tego „może”, „coś tam” i „gdzieś”. Warto by zatem tę wiedzę nieco uporządkować – i temu ma służyć przede wszystkim nasza strona.
Temat jest jednak ogromny, i nie raz – i to na wiele różnych sposobów – już opisany. Aby zatem się nie powtarzać, a przeciwnie – uzupełniać wiedzę, stworzyliśmy ten oto niezbędnik, który ma ułatwić poszukiwania innych tekstów kultury, które mogą nam pomóc w zdobywaniu wiedzy, poszerzaniu podejmowanych przez nas tematów, docieraniu do źródeł inspirujących nas tekstów czy wreszcie rozmaitych interesujących materiałów, omawiających na wszelkie możliwe sposoby życie zwierzaków.
Każdy średnio nawet rozgarnięty zwierzomaniak wie, że tekstów takich i materiałów jest co najmniej tyle, co gatunków zwierząt, oczywistym jest więc zatem, że nasz niezbędnik to zaledwie subiektywny wybór, ale – tym bardziej przez to interesujący i wiarygodny!

Więcej, więcej! czyli czego szukamy – i gdzie?

Aby nieco ułatwić Wam poruszanie się po niezbędniku, podzielony zostanie na 4 podstrony, z których każda będzie miała jeszcze wewnętrzne, bardziej szczegółowe „woliery”.
Dobór materiałów w niezbędniku jest całkowicie subiektywny – są to tylko te teksty, z których sami korzystamy i które znamy, ale dział ten rzecz jasna będzie stale rozbudowywany (i tu też zostawiamy pole do działania dla Was – zapraszamy do współtworzenia niezbędnika poprzez nadsyłanie rozmaitych interesujących tekstów które znacie, a których nie znamy jeszcze my – jak tylko do nich dotrzemy, na pewno zostaną tu umieszczone;).

Co zatem będzie można znaleźć w niezbędniku?

Linki do różnych ciekawych stron internetowych oraz umieszczone w sieci pojedyncze materiały, artykuły czy różnego typu notki, mogące stać się interesującym poszerzeniem poruszanych przez nas tematów, znajdziecie w NIEZBĘDNIKU INTERNETOWYM.

W NIEZBĘDNIKU KSIĄŻKOWYM znajdzie się miejsce zarówno na szeroko rozumianą beletrystykę, książki dla dzieci oraz pozycje naukowe, albumowe czy przewodnikowe – słowem wszystko, co zostało opracowane „książkowo”, a może rzucić dodatkowe światło na omawiane przez nas zjawiska.

Wreszcie NIEZBĘDNIK FILMOWY, a w nim propozycje zarówno filmów fabularnych, jak i dokumentalnych, reportażowych, podróżniczych i popularnonaukowych, ale także wszelkich interesujących materiałów video, także funkcjonujących w sieci.

Na sam koniec MATERIAŁY DODATKOWE, czyli wszystkie te pozycje, które z różnych względów nie zostały uwzględnione w poprzednich kategoriach.

Zapraszamy do zapoznania się z niezbędnikiem oraz jego współtworzenia – wszelkie sugestie zostaną rozpatrzone.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s