Zapraszamy do ZOO Dla Dzieci!

To całkowicie nowa inicjatywa w polskim internecie – strona o zwierzętach skierowana do najmłodszych i ich rodziców, która zapewnia dzieciom nie tylko świetną zabawę, ale także pozwala im zdobywać wiedzę o wielu wspaniałych zwierzakach. Zapraszamy do zapoznania się z ZooDlaDzieci wszystkich najmłodszych miłośników zwierzaków i ich rodziców! O ZooDLaDzieci opowiadają sami jego twórcy.

ZOO DLA DZIECI

ZooDlaDzieci.pl powstało z myślą o najmłodszych. To nowy edukacyjny projekt poświęcony w całości zwierzętom. Wytyczne treści umieszczonej na stronie konsultowane są z psychologiem dziecięcym, co zapewnia powstanie przekazu przystosowanego do możliwości percepcji dzieci w określonym wieku. W związku z tym nawigacja po stronie wspomagana jest przez lektora, a treść zilustrowana jest w przejrzysty sposób zdjęciami i obrazkami.

ZooDlaDzieci.pl to połączenie nauki i zabawy. Poznawanie świata zwierząt to dla dziecka fascynująca przygoda. ZooDlaDzieci.pl jest bezpiecznym miejscem w internecie, w którym dziecko może zagłębić się w świat zwierząt, aby dokładniej poznać ich zwyczaje.

Po wejściu na stronę www.zoodladzieci.pl mamy do wyboru dwie grupy wiekowe, dla których przygotowany jest materiał edukacyjny, a także bajki i kolorowanki. „Maluchy” to dział dla dzieci w wieku 3 – 4 lata, „Starszaki” – dla dzieci w wieku 5 – 6 lat. Wybierając jedno z 14 zwierzątek z Zoo, dziecko zapoznaje się z częścią edukacyjną, z której dowiaduje się podstawowych informacji na temat wybranego gatunku. Dla maluchów przygotowano przystępny w odbiorze pokaz zdjęć z komentarzem lektora, natomiast dla starszaków – filmy, również z lektorem. Z części edukacyjnej można w każdej chwili przejść do działu „Bajki i kolorowanki”. Znajdują się tu kolorowanki, będące ilustracjami do bajek czytanych przez lektora. Słuchając bajki o danym zwierzątku, dziecko może kolorować obrazek lub rozwiązać łamigłówkę związaną z bajką.

ZooDlaDzieci.pl cały czas się rozwija. Systematycznie dodawane są nowe bajki, pokazy zdjęć i filmy. O nowościach, które pojawiły się już na stronie można dowiedzieć się z działu „Dla rodziców”. Umieszczane są tam informacje na temat nowych bajek dodanych do serwisu. Można także zapoznać się z zakresem edukacyjnych treści jakie towarzyszą pokazom zdjęć i filmom. Są to podstawowe wiadomości dotyczące biologii poszczególnych zwierząt, takie jak m.in.: miejsce występowania, opis wyglądu, upodobania pokarmowe, a także różne ciekawostki.

W najbliższej przyszłości ZooDlaDzieci.pl wprowadzi także interaktywne gry związane ze zwierzętami. Dzięki temu, to czego dziecko nauczy się z portalu, będzie mogło utrwalić sobie w formie przyjaznej i bezpiecznej zabawy.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzin na http://www.zoodladzieci.pl , a rodziców także do przeznaczonego dla nich działu na:

http://www.zoospace.pl/zoospace/

Zapraszamy również do prenumeraty naszego newslettera: http://www.zoodladzieci.pl/zoospace/index.php/prenumerata/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s