Woliera filmowa

Można o zwierzakach czytać – czy to w internecie, czy w bardziej „materialnych” formach zapisku (znaczy w książkach itp.:), ale warto też (a właściwie przede wszystkim) zwierzaki oglądać. Jeśli nie mamy możliwości uczynić tego „na żywo”, zostaje nam kino, telewizja bądź jakiekolwiek nagrania video.
I krótką listę propozycji materiałów filmowych, poświęconym w mniejszym lub większym – ale zawsze w jakiś sposób ciekawy – stopniu, przedstawiamy poniżej. Nie bylibyśmy jednak sobą, gdybyśmy i tego jakoś nie posegregowali, rozdzieliliśmy więc cały „filmowy zwierzyniec” na 3 kategorie: kinową, dokumentalną i internetową (wszelkie materiały video znalezione w sieci).
Zapraszamy do oglądania!

ZWIERZAKI W KINIE

madagaskar+plakat
Madagaskar

Film animowany z 2005r.
Udana, a przede wszystkim bardzo zabawna opowieść o grupie zwierzaków z nowojorskiego zoo, które trafiają na Madagaskar. Trochę tu uwag do instytucji zoo i roli zwierząt w nim, a także trudności w odnalezieniu się takich zwierzaków w ich „naturalnym środowisku”, ale to przede wszystkim rewelacyjny film ze świetnymi zwierzakami  – szczególnie w rolach drugoplanowych (pingwiny, lemury).
Co ciekawe – film ten, jak nic chyba innego w ostatnim czasie, spopularyzował tak zoo, jak i same zwierzęta – wystarczy posłuchać, jak dzieci wołają na przedstawicieli gatunków, które pojawiły się w filmie. Lemury i pingwiny natomiast stały się jednymi z najpopularniejszych mieszkańców ogrodów zoologicznych.
W 2008r powstała kontynuacja – Madagaskar 2, mniej już jednak udana.

ZWIERZAKI W DOKUMENCIE FILMOWYM

Amazońskie szponyAmazońskie szpony

Brytyjski film dokumentalny z 2005r, zrealizowany dla National Geographic.
Rewelacyjny, blisko godzinny film o szczerbakach Ameryki Pd, z mrówkojadem olbrzymim i tamanduą w rolach głównych. Utrzymana w niesłychanym napięciu opowieść o codziennym życiu tych zwierzaków i zagrożeniach, jakie czyhają na nie ze strony licznych drapieżników – ogląda się to chwilami jak dobre kino akcji (niestety, z elementami dramatu). Świetne są zwłaszcza sceny z młodym tamanduą (walka z ocelotem to majstersztyk) oraz ucieczka mrówkojada przed kajmanem. Całość intensywnie komentowana z offu i rewelacyjnie sfilmowana – jedna z lepszych dokumentalnych produkcji o zwierzakach (a już na pewno najpełniejszy materiał filmowy o mrówkojadach:).
Do obejrzenia m.in. na National Geographic (ostatnio leciał 16.09.2009).

INNE MATERIAŁY FILMOWE O ZWIERZAKACH

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s