Siódme urodziny Mrówkojada – nasza strona ma już siedem lat!

Dokładnie siedem lat temu – 31 sierpnia 2009 roku – opublikowaliśmy nasz pierwszy wpis, powołując tym samym do życia stronę „Mrówkojad i Przyjaciele”. Nie przyszło nam wtedy do głowy, że nieśmiały projekt poświęcony przede wszystkim naszej fascynacji mrówkojadami rozrośnie się do takich rozmiarów, a sama strona przetrwa aż tak długo – i choć ostatni rok był najgorszym w historii strony (zwłaszcza ostatni okres), a na stronie ukazywało się coraz mniej tekstów, to cały czas jesteśmy, śledzimy zoologiczne wydarzenia i mamy nadzieję, że jeszcze wrócimy do formy, a najmłodszy redaktor strony, który jeszcze nie potrafi pisać (ani nawet mówić!), nam w tym kiedyś pomoże :).
Nie będziemy Was zanudzać statystykami i wyliczeniami, co też udało nam się w tym czasie zrobić – zwłaszcza, że ubiegły rok był tak nieudany, a dokonania z lat minionych opisywaliśmy na stronie wiele razy.

IMG_4294

Nie obiecujemy, że dawny Mrówkojad wróci szybko, ale zapewniamy, że cały czas będziemy propagować ideę dobrego zoo, piętnować wszelkie niewłaściwe sytuacje i zachowania, a także działać na rzecz dobra zwierzaków.
Bo Mrówkojad i Przyjaciele to nie tylko strona internetowa – to pewien sposób myślenia, który cały czas staramy się szerzyć i przekazywać innym, nawet, jeśli nie przekłada się to na wpisy na blogu.
Zatem do następnego tekstu i spotkania w terenie!

Reklamy

3 comments on “Siódme urodziny Mrówkojada – nasza strona ma już siedem lat!

 1. Witajcie,
  Przede wszystkim, gratulacje! Wszystkiego dobrego – dla malucha i rodziców.
  A co do stron, choć – jak wspomnieliście – ostatnio widać regres, nie myślcie nawet o zaprzestaniu jej prowadzenia. Polskich stron czy forum o tej tematyce jest tak mało, że byłaby to niepowetowana strata. Wierzę, że znów będzie się tu działo jak dawniej. W końcu (oby) tyle ma się dziać w światku polskich zoo.
  Pozdrawiam.
  Robert

  • Dziękujemy!
   Nie składamy broni, bo czasy dla polskich zoo idą niezwykle ciekawe, tematów i wypraw mamy w zapasie mnóstwo, a potrzeba w narodzie wciąż jest. Samych wpisów na stronie było ostatnio mniej, ale, trochę się tłumacząc, działaliśmy na wielu innych polach, a mrówkojadzia misja przybierała też inne formy, niż tylko publikacje na stronie, więc tak całkiem nic też się nie działo.
   Raz jeszcze dziękujemy za dobre słowo i pozdrawiamy!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s