Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt!

Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt – World Animal Day, czyli coroczna akcja zrzeszająca wszystkich miłośników zwierząt na całym świecie.
Tego dnia odbywa się wiele imprez, spotkań i happeningów, a nasi zwierzęcy przyjaciele i ich problemy powinny się na ten czas stać obiektem szczególnego zainteresowania.

Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony pod koniec lat dwudziestych ubiegłego wieku i obchodzony jest tradycyjnie 4. października każdego roku. Data ta wybrana została nieprzypadkowo. Czwartego października przypada rocznica pogrzebu św. Franciszka z Asyżu, założyciela zakonu ojców Franciszkanów, wielkiego przyjaciela i patrona zwierząt, który zmarł 3 października.
W Polsce po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany w 1993 r.
Intencją organizatorów obchodów jest zwrócenie większej niż zwykle uwagi ludzi na otaczający ich świat zwierząt, zarówno tych żyjących na wolności, jak i milionów domowych ulubieńców.
Już od dłuższego czasu dzień ten jest obchodzony także w niektórych polskich ogrodach zoologicznych, które z tej okazji przygotowały specjalne atrakcje.

Przypominamy też, że październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, a 2 października obchodzono Światowy Dzień Zwierząt Hodowlanych.

Reklamy

2 comments on “Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s