„7 Dni Zoo” nr 140

“7 Dni Zoo” nr 79

Zapraszam do zapoznania się z najnowszym numerem „7 Dni Zoo”. Dzisiaj  jedyny w swoim rodzaju tygodnik o ogrodach zoologicznych publikowany jest już po raz 140!

NARODZINY

 ZOO CHORZÓW

Na początku grudnia w chorzowskim zoo wykluły się puchoczuby. Kilka dni późnij świat przywitały również 2 pelikany małe.

fot. Śląskie Zoo

 STARE ZOO POZNAŃ

W starym zoo 28 listopada wykluły się 4 łabędzie czarne.

  ZOO TORUŃ

 W toruńskim Ogrodzie Zoobotanicznym kilka dni temu urodziła się alpaka.

TRANSFERY

 ZOO ŁÓDŹ

Do łódzkiego zoo przywieziono samica manula z Nordens Ark w Hunnebostrand w Szwecji.

 ZOO GDAŃSK

Dwie samice oryksa szablorogie wyjechały do Marwell Wildlife. Ogród ten prowadzi program EEP dla tego gatunku oraz aktywnie zajmuje się ochroną tego gatunku oraz badaniami naukowymi na jego temat. Za kilka tygodni zwierzęta zostaną przetransportowane do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nie jest wykluczone, że finalnie dwie gdańskie samice oryksa wyjadą do rezerwatu w Czadzie!

fot. Zoo Gdańsk

ZOO POZNAŃ

Do poznańskiego Nowego Zoo z Tierpark Berlin przywieziono takiny. I to aż 4 samce! Jak donoszą użytkownicy zooforum są to 3 takiny złociste i jeden mishmi.

ZOO PŁOCK

Nowym gatunkiem, na razie mieszkającym na zapleczu, są traszki Waltla.

  ZOO WROCŁAW

Nowym płetwonogiem we wrocławskim ogrodzie zoologicznym jest samiec foki pospolitej, który został przywieziony z zoo w Bochum. Zamieszkał w basenie wcześniej zajmowanym przez kotiki afrykańskie. Kilka dni później dołączyły do niego dwie młode samiczki foki pospolitej ze szwajcarskiego ogrodu w Bernie.

fot. Zoo Wrocław

fot. Zoo Wrocław

Z wschodnioberlińskiego ogrodu zoologicznego w ostatnim tygodniu została przywieziona samice manata karaibskiego, które zamieszkały w budynku Afrykarium.

Po tej rampie samica manata zjechała do basenu w Afrykarium, fot. Zoo Wrocław

fot. Zoo Wrocław

Tak efektowne zwierzęta jak manaty i foki to nie jedyni nowi mieszkańcy we wrocławskim ogrodzie zoologicznym. W Afrykarium zamieszkały również mangusty karłowate.

PTASZARNIA LUBIN

Nowymi zwierzętami w Lubinie są kozy, bażanty birmańskie oraz argus malajski.

fot. Park Wrocławski – Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie

PLANY I INWESTYCJE

ZOO ŁÓDŹ

W budynku wiwarium trwa niewielka przebudowa kilku terrariów. Zmniejszono ich liczbę, w rezultacie czego zwiększy się ich rozmiar. Efektem finalnym będzie m.in. zamieszkanie we wspólnym, większym basenie kajmanów okularowych oraz żółwi olbrzymich.

 ZOO CHORZÓW

Postępują prace przy budowie nowego pawilonu gepardów w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Poniżej zdjęcia sprzed tygodnia autorstwa wojtuscha:

fot. wojtusch

fot. wojtusch

 ZOO PŁOCK

Po wielu latach oczekiwań i przekładania terminu rozpoczęcia robót wystartowały wreszcie prace przy budowie akwariów w płockim ogrodzie zoologicznym. W ostatnich dniach przekazano plac budowy wykonawcy. Więcej szczegółów tutaj. Termin ukończenia inwestycji to 20 kwietnia 2016.

 NYSA

Władze miasta Nysa przymierzają się do otwarcia zwierzyńca. Miałoby ono powstać w parku i prezentować wyłącznie zwierzęta domowe oraz te mieszkające w polskich lasach.

WYDARZENIA W SKRÓCIE

NOWE ZOO POZNAŃ

13 grudnia o godzinie 11 rozpoczął się nowy cykl spotkań w Nowym Zoo – warsztaty dla kobiet kreatywnych. Więcej informacji na stronie zoo.

 ZOO CHORZÓW

Od przyszłego tygodnia w zoo w Chorzowie oglądać będzie można, jak co roku, szopkę bożonarodzeniową. Dodatkowo bilety wstępu w okresie świątecznym kosztować będą tylko 4 złote!

ZOO BYDGOSZCZ

 Żywa szopka powstała również w bydgoskim zoo. Tutaj będzie można ją oglądać do 6 stycznia.

ZOO PŁOCK

Od przyszłego roku zdrożeją bilety do płockiego zoo. Zarówno bilety normalne jak i ulgowe zdrożeją o 2 zł i będą kosztować odpowiednio 8 i 10 zł. Wzrośnie również cena biletów rocznych i grupowych. Należy jednak podkreślić, że cały czas biletu wstępu do płockiego zoo należeć będą do najtańszych w kraju!

Na koniec zapraszam do polubienia strony Mrówkojad i Przyjaciele na Facebooku oraz do wysyłania zdjęć i informacji o polskich ogrodach zoologicznych na adres 7dnizoo@gmail.com. Wszystkie ciekawe i wiarygodne (!) wiadomości pozwolą wzbogacić kolejne numery „7 dni zoo”.

To by było na tyle w dzisiejszym numerze, kolejne wydanie już za dwa tygodnie!

Reklamy

6 comments on “„7 Dni Zoo” nr 140

    • Tekst pisałem kilka dni temu, kiedy uzyskałem informację, że przyjadą dwie. Na chwilę obecną przyjechała jedna, nie wiem czy druga przyjedzie. Już poprawiam.

  1. Są w zoo od wtorku, zamieszkały na dotychczas pustym wybiegu w pobliżu ciągu mniejszych drapieżnych, kilka tak temu były tam łosie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s