Krzysztof Kelman nowym dyrektorem płockiego zoo!

Nowym dyrektorem płockiego zoo został Krzysztof Kelman, dotychczasowy kierownik działu hodowlanego. Na stanowisku dyrektorskim zastąpił on Aleksandra Niwelińskiego, który po 17 latach kierowania płockim ogrodem przeniósł się do Poznania, gdzie z dniem 1 października oficjalnie rozpocznie urzędowanie na stanowisku szefa poznańskiego zoo.
Krzysztof Kelman z płockim ogrodem związany jest od 27 lat i był naturalnym kandydatem na przejęcie obowiązków dyrektorskich po Niwelińskim – nas decyzja ta bardzo cieszy, oba ogrody bowiem będą w naprawdę dobrych rękach.

Decyzję o tym, że to właśnie Krzysztof Kelman zastąpi Aleksandra Niwelińskiego, ogłosił dzisiaj na specjalnym spotkaniu w zoo prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. Wybór ten został przyjęty bardzo pozytywnie, bowiem nowy dyrektor przez 27 lat swojej pracy w płockim zoo dał się poznać jako znakomity fachowiec, specjalizujący się szczególnie w tematyce akwarystycznej, to zaś temat, który wydaje się być dla nowego szefa ogrodu największym wyzwaniem – głównym zadaniem, jakie stoi przed nowym dyrektorem jest bowiem sfinalizowanie budowy kompleksu akwariów w pawilonie Herpetarium.
Równocześnie z mianowaniem nowego dyrektora (oczywiście na razie na okres tymczasowy) odbyło się w zoo pożegnanie poprzedniego – Aleksander Niweliński zorganizował specjalną imprezę pożegnalną, na którą zaprosił wszystkich swoich pracowników (więcej na ten temat przeczytacie tutaj).

My obu nowym dyrektorom życzymy sukcesów w pracy na nowych stanowiskach, tym bardziej, że i płockie, i poznańskie zoo są nam szczególnie bliskie i mamy nadzieję, że będą się dalej zmieniały na lepsze. Nic nie obiecujemy, ale mamy nadzieję, że uda nam się niebawem namówić obu panów na rozmowę – wszak tematów do omówienia jest bardzo wiele :).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s