Mrówkojadzia przeprowadzka na Węgry

No i zostały nam już tylko dwa :). Mrówkojady w Poznaniu, oczywiście! Oto bowiem w zeszłym tygodniu (jakoś tak wypadło, że w czasie świąt wielkanocnych) poznańskie Nowe Zoo opuściła dwuletnia samiczka mrówkojada olbrzymiego, Bella (córka naszej ukochanej pary, Eskado i Guapy), która przeniosła się na Wegry, do ogrodu zoologicznego w Jaszbereny, gdzie czekał już na nią mieszkający tam młody samiec, Jorge. Czy z tego polsko-węgierskiego związku będą małe mrówkojady – o tym przekonamy się za jakiś czas, póki co nie ma wątpliwości, że na Węgrzech awokado smakuje mrówkojadom tak samo, jak nad Wisłą… :).

Bella na swoim nowym wybiegu (fot. Zoo Jaszbereny)

Bella na swoim nowym wybiegu (fot. Zoo Jaszbereny)

Bella przyszła na świat 4 sierpnia 2012 roku jako drugie (po Felice) dziecko pary poznańskich mrówkojadów, Guapy i Eskado (o jej narodzinach pisaliśmy tutaj). Tuż po urodzeniu wyglądała tak:

Zdjęcie z 9 sierpnia (fot. L’N’A)

Po raz ostatni Bellę w Poznaniu odwiedziliśmy pod koniec stycznia tego roku, kiedy już jako duży, dorosły mrówkojad ochoczo spacerowała po swoim wybiegu:

Mamy nadzieję, że Belli będzie się żyło na Węgrzech równie dobrze, jak w Poznaniu, a my czekamy tymczasem na narodziny kolejnego mrówkojada w Nowym Zoo…

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s