Trzy niedźwiedzie przyjechały do Poznania

Trzy niedźwiedzie brunatne z korabiewickiego schroniska dla zwierząt przyjechały wczoraj do poznańskiego Nowego Zoo – Wania, Misza i Borys są pierwszymi lokatorami nowowybudowanej nad Maltą niedźwiedziarni. Całą trójkę będzie jednak można oglądać dopiero wiosną, kiedy to nastąpi uroczyste otwarcie obiektu i udostępnienie go zwiedzającym.

Jedzonko dla nowych lokatorów niedźwiedziarni już gotowe! (fot. Zoo Poznań)

Trzy niedźwiedzie (Złotowłosa zapodziała się gdzieś po drodze:)) wyjechały ze schroniska w Korabiewicach wczoraj rano i po blisko 5 godzinach jazdy dotarły do Poznania. Podczas transportu opiekę nad pasażerami sprawowali lekarze z Polski i Niemiec. Choć sama podróż nie należała do najłatwiejszych, to obecnie cała trójka niedźwiedzi czuje się bardzo dobrze.

Niedźwiedzie na razie będą poznawały gawrę, a zimą będą przyzwyczajały się do swojego wybiegu. W Nowym Zoo niedźwiedziami opiekować się będzie czterech pracowników działu drapieżników.
Docelowo w poznańskim Nowym Zoo ma zamieszkać 7 niedźwiedzi. W planach jest przewiezienie kolejnych osobników z Braniewa, które również przebywają w nieodpowiednich warunkach.

Misza, Wania oraz Borys, które właśnie przyjechały do Poznania, to niedźwiedzie po przejściach. Dwa pierwsze przez jakiś czas mieszkały w jednym z… moskiewskich wieżowców, natomiast Borys przez 10 lat jeździł po świecie wraz z cyrkiem. Zwierzęta całe życie mieszkały w bardzo złych warunkach i dopiero w Poznaniu zamieszkały na komfortowym wybiegu. Każdy z nich będzie miał do dyspozycji powierzchnię ok. 3 tysięcy metrów kwadratowych.

Oficjalne otwarcie wybiegu oraz udostępnienie go zwiedzającym nastąpi wiosną przyszłego roku podczas międzynarodowego spotkania tematycznego dotyczącego ogrodów zoologicznych.

Więcej informacji na ten temat.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s