Mamy kolejnego mrówkojada! Po Poznaniu i Warszawie przyszła pora na Opole!

Jaka wiadomość mogłaby bardziej zmotywować nas do tego, żeby napisać coś nowego na Mrówkojadzie, jak nie… narodziny kolejnego mrówkojada olbrzymiego?!? Tym razem z przychówku cieszy się opolskie zoo!
Sukces to tym większy, że maluch był wyczekiwany od dłuższego czasu i jest to pierwszy przychówek tego gatunku w historii zoo, który udało się odchować. Mały mrówkojad – płeć jeszcze nieznana (choć krążą ploty, że samiczka) – urodził się 21 maja.

Szczęśliwymi rodzicami zostali nasi ulubieńcy, Akejandro i Fermina Sorpresa.

Mały mrówkojad na grzbiecie mamy, Ferminy Sorpresy (fot. Zoo Opole)a

Mały mrówkojad na grzbiecie mamy, Ferminy Sorpresy (fot. Zoo Opole)a

Narodziny małego mrówkojada w Opolu wyczekiwane były już od lat. Para Alejandro i Fermina Sorpresa miała się ku sobie od samego początku, ale z amorów wiele nie wychodziło. Przed rokiem samica zaszła wreszcie w ciąże, ale urodzone w wakacje młode niestety nie przeżyło. Tym razem maluch ma się świetnie i nic nie wskazuje na to, aby coś miało się stać – matka zajmuje się nim bardzo dobrze, a maluch rośnie zdrowo. W chwili urodzenia zwierzę ważyło niespełna 1600 gramów, obecnie zaś waży już ponad 2 kilogramy.
Malucha można oglądać w pawilonie mrówkojadów, jak jeździ sobie na grzbiecie swojej matki (Alejandro, jak na mrówkojadziego ojca przystało, przebywa w oddzielnym boksie) – kto nie widział jeszcze tego cudnego widoku, koniecznie powinien odwiedzić opolskie zoo. Sami zastanawiamy się, czy nie uda nam się w te wakacje wyruszyć na południe…

Oprócz Opola mrówkojady olbrzymie zobaczyć można jeszcze w Poznaniu i Warszawie – co ważne, we wszystkich tych placówkach w ostatnich latach przychodziły na świat młode!

Reklamy

8 comments on “Mamy kolejnego mrówkojada! Po Poznaniu i Warszawie przyszła pora na Opole!

  1. Widzicie jak się Fermina musiała namęczyć żeby was zmotywować do pisania!:P Myślę że w rekompensacie za bóle porodowe teraz będziecie wstawiać na stronę minimum 3 teksty tygodniowo 😉

  2. Świetne wieści :). Mam nadzieję, że malec będzie się rozwijał dobrze. Mam kolejny powód, by odwiedzić opolskie zoo w tym roku. Na szczęście moim rodzicom BARDZO się ono podoba, więc myślę, że nie będzie większych problemów. Mój tata śmieje się, że posiedzieć do 13-14 we Wrocławiu, a potem pojechać do Opola, ale chyba trochę nierealne xD. Pozdrawiam!

    PS. Skoro najwyraźniej nie będzie już „7 dni w zoo” to może zamiast tygodnika, wartoby było zrobić miesięcznik? 🙂

    • Wstawiona druga część relacji video z płazami z nowo otwartej części Pawilonu Zwierząt Zmiennocieplnych w poznańskim Starym ZOO. W weekend będzie można zobaczyć wyczerpującą relację z akwariów (morskich) – bo teraz takie tam są. Ta część (z rybami) ma być jeszcze rozbudowana o duże akwarium z rekinami – jak na razie w jednym z funkcjonujących jest rekin bambusowy – inne rekiny – z tego co rozmawiałem – podobno zdechły.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s