Praskie zoo zalane

Powódź, która nawiedziła w ostatnim czasie Czechy, dotknęła także praskie zoo – w nocy z niedzieli na poniedziałek przez miasto przeszła kulminacyjna fala powodziowa, która poczyniła ogromne szkody w całym mieście, w tym także w ogrodzie zoologicznym – pod wodą znalazła się bowiem dolna część zoo, obejmująca niemal połowę jego powierzchni.

9962_4240389506776_1511578728_nPrzez najbliższy czas dolna część zoo będzie niedostępna dla zwiedzających, ale teren, który nie został zalany, czyli górna część zoo, zostanie otwarty już jutro.
Zwierzęta z zalanej części zoo na szczęście jeszcze przed nadejściem fali powodziowej zostały ewakuowane – stado goryli przeniesiono do Dvur Kralowe, ponieważ ich budynek niemal cały znalazł się pod wodą, bez większych problemów udało się też przenieść inne zwierzęta, poważnie ucierpiały jednak wybiegi i klatki.
Woda zalał prawie połowę powierzchni zoo – m.in wybieg goryli, minizoo, klatki wielkich kotów, ptasią lagunę, wybiegi tapirów, ptaszarnię, baseny pingwinów i uchatek, a także wybieg gepardów.
Warto przypomnieć, że nieco ponad dekadę temu – w 2002 roku – praskie zoo również zostało zalane, straty były jednak wówczas ogromne. Teraz co prawda, dzięki zdobytemu wówczas doświadczeniu, akcja ratunkowa została przeprowadzona bardzo sprawnie, dzięki czemu udało się uniknąć strat w zwierzętach, mimo to jednak koszty ewakuacji i naprawy zniszczeń i tak będą ogromne i mogą wynosić nawet około 30 mln zł.

Na bieżąco o tym, co dzieje się w zoo informuje profil praskiego zoo na Facebooku – tam odsyłamy po najnowsze informacje.

Reklamy

One comment on “Praskie zoo zalane

  1. hah, aż zoo w Pradze musiało zalać, by mrówkojad dał głos 😛
    przykro bardzo z tą całą Pragą, a miałem tam ponownie zawitać i przy okazji zobaczyć inwestycje w części górnej dla słoni, hipków etc. Swoją drogą, może oni wstępnie chcieli napełnić basen Amazonki prawdziwą rzeczną wodą? 😛

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s