„7 Dni Zoo” nr 116 – tydzień z życia ogrodów zoologicznych w subiektywnym raporcie Mrówkojada

Zapraszamy na kolejny przegląd wieści ze świata ogrodów zoologicznych w sto szesnastym już numerze jedynego tygodnika zoologicznego – 7 Dni Zoo!

“7 Dni Zoo” nr 79

Zapraszamy do lektury!

NARODZINY

OGRÓD ZOOBOTANICZNY TORUŃ

Wiosenne przychówki w Toruniu – w ostatnim czasie urodziły się kózki miniaturowe (trzy samce) oraz owca czteroroga. W Ptaszarni natomiast wykluły się błyszczaki ametystowe oraz pisklę damy niebieskobrzuchej.
Więcej.

NOWE ZOO POZNAŃ

7 kwietnia w poznańskim Nowym Zoo urodziła się Gracja – samiczka osła domowego. To kolejne młode Malwiny i Nemo – osłów mieszkających w ogródku dziecięcym.
Więcej.

ZOO WROCŁAW

We Wrocławiu wreszcie zaczęła się wiosna co od razu zaowocowało kilkudziesięcioma małymi kózkami i owieczkami w Dziecińcu Zwierzęcym.

(fot. Kalat)

(fot. Kalat)

TRANSFERY

ZOO SAFARI BORYSEW

Sporo nowych mieszkańców pojawiło się w borysewskim zoo. Najefektowniejszym transferem są niewątpliwie dwie żyrafy siatkowane – urodzona 22 września 2010 roku Tania i urodzony 3 września 2010 roku Tim.
Nowymi nabytkami jest także para młodych serwale i trzy białe wilki polarne.
Więcej.

ZOO WARSZAWA

16 kwietnia do stolicy z zoo w Dreźnie przyjedzie para leniwców dwupalczastych.

PLANY I INWESTYCJE

ZOO SAFARI BORYSEW

20 kwietnia wielkie otwarcie sezonu w borysewskim zoo. Trwają właśnie prace wykończeniowe nad licznymi inwestycjami, m.in. pięcioma wolierami z domkami dla drapieżników, w których zamieszkają wilki polarne, serwale, pum, pantera śnieżna oraz dingo.
Już zakończono natomiast prace nad wolierą ar, wzniesiono pięć przeszkolnych domków dla zwierząt, wymieniono też nawierzchnię na ogrodowych alejkach.
Więcej.

ŚLĄSKIE ZOO

Trwają prace remontowe i modernizacyjne w pawilonie słoni – z tego też powodu będzie on w najbliższym czasie zamknięty dla zwiedzających.

ZOO WROCŁAW

Prace nad Afrykarium w pełni – na terenie budowy są już szklane szyby i tunele, które przypłynęły statkiem z Japonii.
Fotorelację z ich postępu można prześledzić tutaj.

(fot. Kalat)

(fot. Kalat)

Tymczasem przy wolierze jelerangów zaczęto montować tunele z siatki podobne do tych, które mają wiewiórki trójbarwne.
Trwają również pracy przy brukowaniu ścieżek i zabezpieczaniu starych dębów w okolicach Bramy Japońskiej i budynku Dyrekcji.

(fot. Kalat)

(fot. Kalat)

(fot. Kalat)

(fot. Kalat)

(fot. Kalat)

(fot. Kalat)

ZOO ZAMOŚĆ

Trwają prace remontowo-modernizacyjne w zamojskim zoo – więcej informacji tutaj.

NOWE ZOO POZNAŃ

Wreszcie zakończono prace nad wybiegiem rysi – po latach świetlnych, jakie minęły od rozpoczęcia inwestycji, obiekt został wreszcie ukończony i pojawiły się na nim zwierzaki. Trwają też prace nad wybiegiem niedźwiedzi.
Więcej na ten temat wkrótce.

WYDARZENIA W SKRÓCIE

Zwiedzaj Akwarium Gdyńskie z przewodnikiem!
Akwarium Gdyńskie wprowadziło nową usługę – możliwość zwiedzania placówki z przewodnikiem. to projekt pilotażowy trwający do końca maja. Za „indywidualnego przewodnika” zapłacimy 2 zł, za grupowego (max. 30 osób) – 50 zł.
Więcej.

Warsztaty z robotyki w Akwarium Gdyńskim.
W niedzielę, 14 kwietnia, w godz. 10.00 – 16.00 dzieci w wieku od 4 do 6 lat wraz z rodzicem lub opiekunem mogą wpaść do Galerii Akwarium Gdyńskiego na rodzinne warsztaty robotyki „”MAŁY KONSTRUKTOR””.
Więcej.

Uratowana foka.
W środę 3 kwietnia na plaży między Jastarnią a Kuźnicą znaleziono małą fokę szarą, zaledwie rocznego samca. Maluch, któremu nadano imię Sybir trafił do helskiego fokarium, gdzie jest pod stałą opieką pracowników.
Więcej.

„Opiekun opowiada” we wrocławskim zoo.
Od tego weekendu we wrocławskim zoo rusza nowy pomysł – poza pokazowymi karmieniami odbywać się będą także spotkania pt. „Opiekun Opowiada”.
Szczegóły.

POLECANA LEKTURA

Dziś polecamy bardzo ciekawy wywiad z Iwoną Gajdzińską, rzeczniczką poznańskiego MPK, z którego dowiemy się, dlaczego zimą nie dojedziemy autobusem do zoo.Jeden cytat rozbawił nas jednak szczególnie, nie możemy więc oprzeć się, żeby go nie przytoczyć:

Pomysł zwiedzania ZOO zimą jest dosyć oryginalny. Myślę, że ludziom, którzy mają tak oryginalne pomysły, przyjdzie do głowy spacer zimową porą w śniegu i jest to też jakaś warta uwagi forma aktywności fizycznej – podsumowuje Iwona Gajdzińska, rzeczniczka MPK.

Zawsze wiedzieliśmy, że mamy oryginalne pomysły. Ktoś to w końcu potwierdził…

ZDARZYŁO SIĘ…

08. 04. 2011

Zoo Safari w Borysewie zyskało status ogrodu zoologicznego.

10. 04. 2010

W Warszawie otwarto hipopotamiarnię.

Tyle na dziś, a już za tydzień 117. numer 7 Dni Zoo!

Reklamy

6 comments on “„7 Dni Zoo” nr 116 – tydzień z życia ogrodów zoologicznych w subiektywnym raporcie Mrówkojada

  1. „Wreszcie zakończono prace nad wybiegiem rysi – po latach świetlnych, jakie minęły od rozpoczęcia inwestycji, obiekt został wreszcie ukończony i pojawiły się na nim zwierzaki. Trwają też prace nad wybiegiem niedźwiedzi.
    Więcej na ten temat wkrótce.”
    Ostatnie zdanie waszej wypowiedzi możemy interpretować jako „w najbliższym tygodniu pojawi się nasza kolejna, ciekawa relacja z zoo nad Maltą”???
    😀 xD

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s