Kolejne narodziny mrówkojada w warszawskim zoo!

Takie informacje lubimy najbardziej! Dziś do publicznej wiadomości podano bowiem, że na początku tego roku w warszawskim zoo na świat przyszedł mrówkojad olbrzymi!

Narodziny mrówkojada to wielkie wydarzenie w każdym ogrodzie zoologicznym – zwierzęta te są bowiem zagrożone wyginięciem, a ich rozmnażanie w niewoli wciąż nie należy do najprostszych. Tym większe zasługi dla polskich ogrodów zoologicznych – na przestrzeni ostatnich kilku lat są to już piąte narodziny. Szczególne osiągnięcia ma tu warszawskie zoo, gdyż to już piąty mrówkojad, który się w nim urodził. Stają się więc one specjalnością warszawskiego ogrodu (tu warto przypomnieć, że w latach 70-ych ogromne sukcesy hodowlane w rozmnażaniu mrówkojadów miało płockie zoo).
Maluch jest potomkiem samicy Yuri i samca Lutza, pary warszawskich mrówkojadów.
Tata małego mrówkojada, Lutz, urodził się 28 czerwca 2006 r. w Zoo w Stuttgarcie i został ojcem po raz czwarty. Mama, Yuri, urodziła się 20 maja 1996 r. w Dortmundzie i jest to jej już dziesiąte dziecko, ale piąte, które się odchowuje – wcześniej odchowała – Termita, zwanego Terminatorem (wyjechał do Izraela), Zeta (wyjechał do Anglii) oraz Aresa, który urodził się 1 grudnia 2009 roku i samiczki, która urodziła się 1 lipca 2011 roku, a która na początku lutego opuści warszawskie zoo i wyjedzie do Anglii.

Ares i Yuri – czerwiec 2010

Jej najmłodsze dziecko, podobnie jak rodzeństwo, gdy podrośnie, wyjedzie do innego ogrodu zoologicznego, aby założyć własną rodzinę. Póki co jednak będzie dorastał w Warszawie – na razie jest pod stałą i bardzo troskliwą opieką mamy. Chowa go nieustannie pod ogonem lub przenosi, uczepionego na grzbiecie. Płeć malucha nie jest jeszcze znana.

Więcej informacji na temat malucha oraz – mamy nadzieję – jego zdjęcia, będziecie mogli znaleźć na naszej stronie już niebawem!

Reklamy

2 comments on “Kolejne narodziny mrówkojada w warszawskim zoo!

  1. Stołeczne zoo obfituje ostatnio w szczególne narodziny 😀
    A w ogóle zastanawiam się czy zrobicie w tym roku jakieś ankiety na najciekawsze/najlepsze zoowydarzenia minionego roku?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s