Tydzień Rekina 2012

Jak co roku w październiku w wielu placówkach związanych z edukacją ekologiczną oraz ochroną środowiska odbywa się Tydzień Rekina, w ramach którego poruszany jest temat ochrony rekinów. Jest to wydarzenie organizowane przez Shark Alliance – europejską sieć organizacji pozarządowych wspierających walkę o właściwą opiekę prawną dla europejskich rekinów. Z koalicją współpracują instytucje, któ­rych działalność nawiązuje do ochrony środowiska, w tym Akwarium Gdyńskie, w którym do od poniedziałku do niedzieli trwają obchody Tygodnia Rekina.


Akcja ma na celu uświadomienie ludziom, że rekiny, wbrew powszechnie panującej opinii, wymagają ochrony – co roku bowiem około stu milionów rekinów i gatunków im pokrewnych ginie w wyniku zamierzonej i niezamierzonej działalności człowieka!

AKWARIUM GDYŃSKIE

Mnóstwo atrakcji i wydarzeń czeka w tym tygodniu na odwiedzających Akwarium Gdyńskie.
Od poniedziałku do piątku na Facebooku Akwarium Gdyńskiego internauci przesyłać mogą pytania dotyczące rekinów, na które w niedzielę, podczas spotkania w Akwarium, odpowie Maciej Podgórski – hodowca rekinów w AG.
Codziennie, o godzinie 13.00, w Laboratorium Biologicznym, organizowane są otwarte dla zwiedzających zajęcia laboratoryjne. Dziesięciu najaktywniejszych w Tygodniu Rekina użytkowników Facebooka otrzyma możliwość wejścia na zajęcia bez konieczności kupowania biletu wstępu do Akwarium.
Z kolei osoby chcące wyrazić swoje poparcie dla ochrony rekinów mogą to zrobić przykładając do specjalnego banneru swój odcisk palca. Tym sposobem, dzięki poparciu wielu osób, powstanie wyjątkowy obraz rekina, stworzony przez dziesiątki indywidualnych „artystów” – osoby odwiedzające Akwarium Gdyńskie.
Szczególne atrakcje czekać będą na zwiedzających w sobotę i w niedzielę, w godzinach 11:00 – 16:00. W te dni wejście na parter edukacyjny Akwarium jest bezpłatne. Można będzie zwiedzić razem z przewodnikiem pomieszczenia hodowlane rekinów z przewodnikiem, co godzinę odbywać się też będą spotkania z rekinem w laboratorium biologicznym (otwarte zajęcia dla osób chcących poznać biologię rekinów z wykorzystaniem preparatów oraz mikroskopów), w Sali Kinowej puszczane będą filmu BBC o rekinach, a w Galerii Akwarium znajdzie się „Zatoka rekina”, w której dzieci będą m.in. rozwiązywać rekinie rebusy i kolorować kolorowanki. Będzie też wystawa zdjęć rekinów na klatce schodowej Akwarium.
W niedzielę z kolei dodatkowo odbędzie się spotkanie z opiekunem rekinów mieszkających w Akwarium Gdyńskim pod hasłem „Pracując z rekinami”, tego dnia zostanie również zaprezentowany wspomniany wcześniej banner stworzony z odcisków palców gości Akwarium.
Szczegółowy rozkład imprez i wydarzeń w ramach Tygodnia Rekina w Akwarium Gdyńskim można znaleźć na stronie Akwarium.

W Akwarium Gdyńskim mieszkają obecnie żarłacze czarnopłetwe, rekin marmurkowy i rekin bambusowy.

Poza tym w Akwarium można zobaczyć jeszcze kilka rekinich eksponatów:

W sklepiku z pamiątkami można sobie także kupić gumowego rekina:

My jednak proponujemy wziąć udział w konkursie rysunkowym – do dziś mamy w swojej kolekcji malowanki z naszej pierwszej wizyty w Akwarium, kiedy to powstały te oto dzieła:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s