Na tropie mrówkojadów – muzyczne impresje ze smakoszem mrówek w tle!

Dziś mamy dla Was nietypową propozycję – trzy utwory muzyczne, które podejmują motyw naszych ukochanych mrówkojadów olbrzymich. Nawiązują do nich albo tytułem, albo – i to już jest prawdziwe wyzwanie – samą muzyką, co daje naprawdę niesamowite efekty.
Zresztą – posłuchajcie sami!

Pierre Hubert & Charly DKN – „The Anteater Who Stutters”

Szybki, energetyczny kawałek dwóch francuskich speców od muzyki elektronicznej – Pierre Huberta i Charly’ego DKN.
Okładkę płyty The Anteater Who Stutters, na której znajduje się pięć różnych wersji tytułowego kawałka zdobi… stojący na tylnych łapach tamandua – zdjęcie bazuje na popularnym w sieci obrazku z tamanduą na tylnych łapach, do którego dodawany sę wulgarne najczęściej opisy. Na okładce płyty obrazek ten prezentuje się na szczęście znacznie lepiej.

Johannes Schmoelling – „The Anteater”

Johannes Schmoelling to były członek zespołu Tangerine Dream, od 1986 roku kontynuujący karierę jako solowy muzyk elektroniczny. W 1988 nagrał on album Zoo of Tranquility. Rzecz to bardzo ciekawa, oparta na zmyślnym koncepcie – mamy tu kilka utworów poświęconych różnych zwierzętom – np. dzięciołowi i mrówkojadowi właśnie – które w brzmieniu i stylistyce mają oddawać charakter i naturę danego gatunku.
Na ile rzecz się udała, to sprawa dyskusyjna, ale gdy słuchamy utworu The Anteater to jakoś jesteśmy sobie w stanie wyobrazić mrówkojada przemierzającego argentyńską pampę :).

Krystal Klear – „Anteater

Na koniec jeszcze jeden utwór – nagrany w 2010 roku przez pochodzącego z Belize artystę – jak wiadomo, Belize to kraj, w którym mrówkojady jakiś czas temu występowały dość często na wolności, dziś pojawiają się tam już tylko okazjonalnie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s