Ogród Zoobotaniczny w Toruniu powitał lato

17 czerwca w toruńskim Ogrodzie Zoobotanicznym odbył się festyn rodzinny pod hasłem „Witamy lato – piszesz się na to?”.
To kolejna już – po „Wieczorze marzeń w zoo”  – duża impreza w zoo, w którym ostatnio wyjątkowo dużo się dzieje.

Podczas powitania lata w Ogrodzie Zoobotanicznym dla wszystkich gości – zwłaszcza tych najmłodszych – przygotowano szereg atrakcji. Jedną z najciekawszych było przedstawienie teatralne grupy VAŠKA.

(fot. Ogród Zoobotaniczny Toruń)

Odbyły się także pokaz walk karate w wykonaniu członków Toruńskiego Klubu Karate Tradycyjnego KUMADE oraz występ grupy tanecznej RYTM-X.

(fot. Ogród Zoobotaniczny Toruń)

Poza tym odbył się pokaz rozmaitych ras świnek morskich, których okazy udostępnił Polski Klub Rasowych Świnek Morskich.

(fot. Ogród Zoobotaniczny Toruń)

Z kolei w galerii prezentowana była wystawa zwycięskich prac konkursu plastycznego dla przedszkoli „Mój ulubiony mieszkaniec zoo”. Wśród pozostałych atrakcji znalazły się m.in. przejażdżki konne, malowanie twarzy, stoisko z wyrobami pszczelarskimi prezentowanymi przez przedstawiciela Regionalnego Koła Pszczelarzy w Toruniu, a także wiele zabaw i konkursów z nagrodami.

(fot. Ogród Zoobotaniczny Toruń)

(fot. Ogród Zoobotaniczny Toruń)

(fot. Ogród Zoobotaniczny Toruń)

Więcej zdjęć z festynu znajdziecie tutaj. My bardzo dziękujemy Ogrodowi Zoobotanicznemu za przesłane zdjęcia oraz informacje.

Ponadto w toruńskim zoo rozstrzygnięto konkurs plastyczno-ekologiczny pod hasłem „Ptaki – skrzydlaci podróżnicy”, skierowany do uczniów toruńskich szkół, a już ogłoszono kolejny – tym razem konkurs fotograficzny pod hasłem „Owady społeczne – piękne i pożyteczne”. Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie zoo.

A gdyby ktoś w Toruniu nudził się w wakacje, może skorzystać z bogatej oferty edukacyjnej, jaką przygotowało zoo – od 2 do 25 lipca, w każdy poniedziałek, wtorek i środę, wszystkie dzieciaki odwiedzające toruńskie zoo w towarzystwie dorosłych opiekunów, w gronie rodziny lub przyjaciół, mogą wziąć udział w „Wakacyjnych spotkaniach z przyrodą”. Spotkania będą zaczynały się o godzinie 12.00 w altanie tuż obok wybiegu żubrów. Więcej informacji także na stronie zoo.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s