Niedźwiedzice wróciły do Zamościa

Po ponad dwuletnim pobycie we wrocławskim zoo do Zamościa powróciły dzisiaj dwie niedźwiedzice brunatne – Tarotka i Trezorka, które zamieszkają na zupełnie nowym wybiegu, który przygotowano dla nich w zamojskim zoo.

Tarotka i Trezorka jeszcze we Wrocławiu (grudzień 2010)

Tym samym jedynym niedźwiedziem w zoo nie jest już ten z logo ogrodu…

Z powodu całkowitej przebudowy i modernizacji zamojskiego zoo dwie niedźwiedzice ponad dwa lata temu wyjechały do Wrocławia, gdzie zamieszkały na tymczasowych wybiegach, tuż obok kotików afrykańskich. Dzięki bezinteresownej pomocy wrocławskiego zoo Tarotka i Trezorka nie musiały spędzić w zamknięciu czasu potrzebnego na remont ich gawry i wybiegu.

Tarotka jeszcze we Wrocławiu

W tym czasie wybieg dla niedźwiedzi w zamojskim zoo został poddany gruntownej przebudowie. Betonową platformę o powierzchni 200 mkw, na której do tej pory mieszkały niedźwiedzice, zamieniono w ponad pięciokrotnie większy wybieg, pełen zieleni, drzew i imitacji skał.

Wybieg dla niedźwiedzi w zamojskim zoo (fot. Michał)

Dzisiaj rano dźwigiem ostrożnie przeniesiono na wybieg klatkę z dwoma niedźwiedzicami, które następnie wypuszczono do gawry. Tam czekał już na nie pielęgniarz, który poczęstował dzielne miśki miodem.
Tarotka i Trezorka jakiś czas będą musiały spędzić wewnątrz gawry, muszą się bowiem przyzwyczaić do nowych warunków. Na wybieg zewnętrzny zostaną wypuszczone najwcześniej 28 maja lub 4 czerwca.
Zdjęcia z transportu obu niedźwiedzic i ich wyładunku na nowy wybieg w zamojskim zoo można zobaczyć na stronie ogrodu.

Niedźwiedzice mają obecnie po 16 lat i obie urodziły się w Ogrodzie Fauny Polskiej w Bydgoszczy, skąd jako dziesięciomiesięczne niedźwiadki w 1996 roku przyjechały do zamojskiego zoo.

Tarotka bawi się na śniegu we wrocławskim zoo (grudzień 2010)

One comment on “Niedźwiedzice wróciły do Zamościa

  1. No i super! Teraz mają już wreszcie swój własny wybieg. Zawsze to więcej miejsca i atrakcji dla samych misi. A tak przy okazji… koło kotików robi się już na prawdę pusto.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s