Majówka w zoo albo… na działce!

Tak się jakoś złożyło, że w tym toku po raz pierwszy od kilku lat nie spędzamy majówki na jakiejś wielkie wyprawie.
W 2008 roku odwiedziliśmy m.in. Kiekrz, Luboń i Gniezno, rok później wybraliśmy się do poznańskiego Ogrodu Botanicznego i odbyliśmy największą naszą rowerową wyprawę (61 km) do Kórnika, w 2010 roku spędzaliśmy majówkę wyjątkowo aktywnie w stolicy Wielkopolski (w tym w Palmiarni i ponownie w Ogrodzie Botanicznym), a przed rokiem wybraliśmy się do Opola i Wrocławia.
Tegoroczną majówkę postanowiliśmy spędzić jednak nieco inaczej – bez większych wypraw, za to z kilkoma pomniejszymi, tym bardziej, że  wciąż nie ucichły jeszcze echa naszej wielkanocnej wyprawy do Wrocławia i Opola.
Dziś na przykład postanowiliśmy wybrać się na działkę, gdzie – tak jak wielokrotnie w ubiegłym roku – spotkaliśmy całą chmarę wylegujących się na kamieniach jaszczurek żyworodnych!
Jedną nawet udało się nam całkiem nieźle sfotografować:

Pomysł na majówkę – a może do zoo?

Kto ma ochotę, czas i możliwości, majówkę – a przynajmniej jakąś jej część – może zawsze spędzić w zoo. Co prawda trzeba się liczyć z tym, iż praktycznie w każdym zoo będą nam towarzyszyć tłumy, niestety dla wielu osób długi weekend majowy (lub, tak, jak to ma miejsce w tym roku – tydzień majowy) to jedna z niewielu okazji w roku, aby wybrać się do zoo.
Warto pamiętać, że zarówno 1, jak i 3 maja wszystkie polskie ogrody zoologiczne są otwarte, niektóre – jak choćby zoo w Opolu – nawet dłużej niż zwykle.
Po konkretne informacje dotyczące godzin otwarcia, cen biletów i wszelkich atrakcji najlepiej zajrzeć na strony internetowe poszczególnych ogrodów.
My przypominamy tylko, że z okazji majówki wiele ogrodów przygotowało specjalne atrakcje dla zwiedzających, a właściwie we wszystkich ogrodach 1 maja to oficjalny początek sezonu – wiąże się to m.in. z tym, iż wznawiają działalność wszelkie obiekty i atrakcje sezonowe, takie jak parki linowe, minizoo czy motylarnie (np. w Poznaniu i Łodzi).
W każdym zoo można też zobaczyć nowe zwierzaki oraz liczne przychówki – o wszystkich pisaliśmy w ostatnich numerach 7 Dni Zoooraz nowootwarte obiekty, jak choćby wybiegi rysi i żbików we wrocławskim zoo.

A do Nowego Zoo w Poznaniu można już dojechać Maltanką!

Szczególnie huczne otwarcie sezonu szykuje się w bydgoskim Ogrodzie Fauny Polskiej, gdzie otwarto Park Rozrywki, oraz borysewskim Zoo Safari, gdzie przejechać się można nowymi kolejkami. Nie wspominając już o niedawno otwartym po gruntownej modernizacji zamojskim zoo czy ogrodach we Wrocławiu i Warszawie, gdzie zawsze coś się dzieje…
Więcej na temat planowanych na majówkę imprez możecie przeczytać także w ostatnim, 72. numerze 7 Dni Zoo.

Pogoda dopisuje, warto więc spędzić najbliższe dni na aktywnym wypoczynku – nie siedźcie więc zbyt wiele w domu. My też nie zamierzamy, stąd Mrówkojad znowu sobie trochę odpocznie.
Udanej majówki!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s