„ZOOrro” nr 15 już w obiegu!

Nowa szata graficzna, nowa okładka, nowy redaktor naczelny – wciąż ten sam, bardzo wysoki, poziom.
Nowy – piętnasty już! – numer ZOOrro już w obiegu!

"ZOOrro" nr 15

Tytułem wstępu

Najnowszy numer ZOOrro z wielu powodów jest numerem wyjątkowym.
Jak pewnie zauważyliście, okładka 15. numeru dość wyraźnie różni się od wcześniejszych, to jednak zmiana kosmetyczna.
Najważniejszą jest zmiana redaktora naczelnego – Olafa, który prowadził fanzin opolskiego zoo od jego pierwszego numeru, zastąpił Marcin, który z ZOOrro również związany jest od początku jego istnienia.
O powodach tej rotacji obszernie i niezwykle błyskotliwie we wstępie pisze były już redaktor naczelny, my pozwolimy sobie zacytować fragment z jego przemówienia:

Był to dla mnie okres bardzo burzliwy, bogaty w nowe doświadczenia i nowe znajomosci – spotkania z pasjonatami zoo, aktywność w internecie na stronach poświęconych tematyce zoologicznej, liczna korespondencja…
Jestem niezmiernie zobowiazany spotkanym po drodze ludziom – olbrzymią frajdą jest wspólne odkrywanie w świecie znaczeń, które nie są wytworem ludzkiej myśli.

My również dziękujemy za współpracę, korespondencje i wymianę poglądów i życzymy wszystkiego dobrego w dalszej działalności.
A jeśli jesteście ciekawi co stoi za całą sprawą, jak się ma do tego Redakcja Mrówkojada i dlaczego w najnowszym ZOOrro nie przeczytacie o urodzinach Ashmara – koniecznie zajrzyjcie do najnowszego numeru!

O czym przeczytacie w najnowszym ZOOrro?

Najnowsze ZOOrro to jednak nie tylko wyjątkowy wstęp i artykuły wycięte przez cenzurę, ale też szereg pasjonujących tekstów.
Zwierzakiem z okładki jest kariama – nieprzypadkowo, bowiem na początku października w zoo wykluła się młoda kariama właśnie!

Dużą część numeru zajmuje tekst o Rezerwacie Przyrody „Góra Zborów”.
Świetnym tekstem jest artykuł z cyklu „Kuchnia Trzech Smaków” z którego dowiemy się, co jest największym przysmakiem pandy małej.

Pyszności! (fot. "ZOOrro" nr 15)

Niezwykle ciekawy jest także artykuł w dziale „Zwierzęta w religii, mitologii i kulturze”, gdzie przeczytamy tym razem o słoniu, hipopotamie i lwie oraz – niezwykle szczegółowo – o dwóch szczególnych motywach zwierzęcych (jakich – dowiecie się z ZOOrro!).
„Zwierzęta w czterech ramach” to tym razem działalność grupy Hipgnosis odpowiedzialnej za projektowanie okładek płyt wielu wybitnych zespołów rockowych. W numerze jest także lista najciekawszych okładek płyt z motywem zwierzęcym!

15. numer ZOOrro to także tekst o kampaniach EAZA i artykuł o saoli, wyjaśnienie tajemniczego skrótu AEECL, artykuł o mamutach, tropy zwierząt w kinie sci-fi, artykuł poświęcony dojrzałości i świadomości, czyli dalszy ciąg polemiki na temat sumienia, a także artykuł poświęcony najnowszej inwestycji w opolskim zoo – nowej żyrafiarni.
Na koniec oczywiście ciekawostki, recenzje, aktualności, nieśmiertelny humor i Puzzle.
Jak w każdym numerze, w ZOOrro nr 15 znajdziemy ponadto wiele informacji związanych z przyrodą oraz z opolskim ogrodem.

Wszystkich zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s