Ogród Zoobotaniczny w Toruniu laureatem Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku”!

Ostatnio sporo dzieje się w toruńskim Ogrodzie Zoobotanicznym!

Są pieniądze na rewitalizację!

Nowym-starym tematem jest rewitalizacja zoo, o której na Mrówkojadzie pisaliśmy wielokrotnie.
7 lutego Ogród Zoobotaniczny otrzymał dofinansowanie z funduszy unijnych na realizację projektu rewitalizacji w wysokości 562 100 zł, co stanowi 43% całej wartości projektu, która wynosi 1 297 989,76  zł.
Umowę o dofinansowanie projektu w Urzędzie Marszałkowskim uroczyście podpisał  Pan Prezydent Machał Zaleski.

Realizacja inwestycji została zaplanowana do końca 2013 roku i przebiegać będzie dwuetapowo – pierwszy etap zakończył się w grudniu 2011 ubiegłego roku, natomiast drugi etap realizowany będzie w ciągu najbliższych dwóch lat.
Więcej na ten temat inwestycji w ramach procesu rewitalizacji – zarówno tych wykonanych, jak i tych planowanych – pisaliśmy w naszym podsumowaniu roku 2011 w toruńskim zoo.
Przetarg na rozpoczęcie prac w ramach drugiego etapu zostanie ogłoszony w marcu.

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu laureatem Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku”!

To ci dopiero nowina!
Niemal równocześnie z decyzją o dofinansowaniu projektu rewitalizacji zoo okazało się, że Ogród Zoobotaniczny został laureatem Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku’’ w kategorii „Promotor Ekologii”!

Aby wziąć udział w konkursie, Ogród Zoobotaniczny dokonał autoprezentacji pod względem działań na rzecz ochrony środowiska i edukacji przyrodniczo–ekologicznej.
Na konkurs został zgłoszony projekt pt. ’’Różne formy edukacji przyrodniczo–ekologicznej Ogrodzie Zoobotanicznym”. Opisany w nim został szeroki zakres działań, które zoo realizuje na co dzień, takie jak: zajęcia dydaktyczne dla dzieci i młodzieży, imprezy i festyny o charakterze rekreacyjno-edukacyjnym, kampanie na rzecz ochrony ginących gatunków, organizację wystaw w Galerii Sztuki Przyrodniczej, realizację projektów badawczych w naturze –in situ, organizację konferencji związanych z ratowaniem ginących gatunków, współpracę z organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz ochrony przyrody itp.

Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 10 lutego w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie podczas  Gali „Przyjaźni Środowisku” – nagrodę odebrała Pani Hanna Ciemiecka, dyrektor toruńskiego zoo, której podczas uroczystości towarzyszyła także Pani Beata Gęsińska, kierownik ds. dydaktyki i hodowli w toruńskim zoo.

Co ciekawe, Ogród Zoobotaniczny w Toruniu po raz pierwszy wziął udział w Narodowym Konkursie Ekologicznym „Przyjaźni Środowisku”!

Gratulujemy!

(Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Hannie Ciemieckiej za przesłane zdjęcia i informacje o nowinkach z zoo i raz jeszcze gratulujemy sukcesu!)

2 comments on “Ogród Zoobotaniczny w Toruniu laureatem Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku”!

    • Co w Poznaniu :).
      Stare Zoo w śniegu, Pawilon Zmiennocieplnych „się buduje”, a w zoo organizowane są ferie dla dzieciaków.
      Wielkich zdarzeń niestety nie ma i na PZZ jeszcze trochę poczekamy. Do Poznania wybieramy się w marcu, to przywieziemy wtedy bardziej szczegółowe nowiny :).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s