Europejski Tydzień Rekina 2011

Dziś rozpoczyna się kolejny już Europejski Tydzień Rekina. Potrwa do przyszłej niedzieli, 23 października.
Jest to wydarzenie organizowane przez Shark Alliance – europejską sieć organizacji pozarządowych wspierających walkę o właściwą opiekę prawną dla europejskich rekinów.
Do akcji przyłączają się również europejskie muzea oraz ogrody zoologiczne, w tym Akwarium Gdyńskie i warszawskie zoo. W tych dniach wiele punktów na ekspozycji będzie poświęconych właśnie rekinom.

Akcja ma na celu uświadomienie ludziom, że rekiny, wbrew powszechnie panującej opinii, wymagają ochrony – co roku bowiem około stu milionów rekinów i gatunków im pokrewnych ginie w wyniku zamierzonej i niezamierzonej działalności człowieka!

Jak co roku, w ramach wydarzenia zbierane są podpisy pod petycją skierowaną do Komisji Rybołówstwa Unii Europejskiej. Petycja ma na celu wykazanie poparcia społecznego dla propozycji zmian w regulacjach prawnych dotyczących poławiania rekinów.
Swój głos można oddać także pod adresem: www.sharkalliancepetition.org – gorąco do tego zachęcamy!

Podpisz petycję!

Podpisz petycję!

Europejski Tydzień Rekina 2011 w polskich ogrodach zoologicznych

ZOO WARSZAWA

W dniach 15 – 23 października codziennie w rekinarium dr Grzegorz Soszka będzie prowadził wykłady na temat rekinów, a w Akwarium będzie można podpisać petycję w sprawie ratowania zagrożonych, europejskich gatunków.

W warszawskim zoo rekiny można zobaczyć w znajdującym się w hipopotamiarni rekinarium – radzimy się pospieszyć, bo rekinów w zbiorniku jest niestety coraz mniej

AKWARIUM GDYŃSKIE

Mnóstwo atrakcji i wydarzeń czeka na odwiedzających Akwarium Gdyńskie -w specjalnie przygotowanym punkcie informacyjnym w ten i w następny weekend będzie można zapoznać się z obecną sytuacją rekinów europejskich i wypowiedzieć się w ich obronie podpisując petycję skierowaną do członków Parlamentu Europejskiego, w Sali Kinowej o każdej pełnej godzinie będzie wyświetlany film „Gospodarze rafy”, będą też prezentacje multimedialne, kącik plastyczny, wystawa zdjęć rekinów i wiele innych atrakcji.
Szczegółowy program obchodów Europejskiego Tygodnia Rekinów w Akwarium Gdyńskim można zobaczyć tutaj.

W Akwarium Gdyńskim mieszkają obecnie żarłacze czarnopłetwe, rekin marmurkowy i rekin bambusowy.

Poza tym w Akwarium można zobaczyć jeszcze kilka rekinich eksponatów:

W sklepiku z pamiątkami można sobie także kupić gumowego rekina:

My jednak proponujemy wziąć udział w konkursie rysunkowym – do dziś mamy w swojej kolekcji malowanki z naszej wizyty w Akwarium w minionym roku, kiedy to powstały te oto dzieła:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s