Światowy Dzień Zwierząt (04. 10. 2011) w polskich ogrodach zoologicznych

Światowy Dzień Zwierząt – World Animal Day, czyli coroczna akcja zrzeszająca wszystkich miłośników zwierząt na całym świecie, odbędzie się już w najbliższy wtorek, 4. października.
Tego dnia odbędzie się wiele imprez, spotkań i happeningów, a nasi zwierzęcy przyjaciele i ich problemy powinny się na ten czas stać obiektem szczególnego zainteresowania.
Nie dziwi zatem fakt, że i polskie ogrody zoologiczne postanowiły po raz kolejny włączyć się w obchody Światowego Dnia Zwierząt, tyle, że niektórych placówkach odbędą się one już w niedzielę, 2. października…

Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony pod koniec lat dwudziestych ubiegłego wieku i obchodzony jest tradycyjnie 4. października każdego roku. Data ta wybrana została nieprzypadkowo. Czwartego października przypada rocznica pogrzebu św. Franciszka z Asyżu, założyciela zakonu ojców Franciszkanów, wielkiego przyjaciela i patrona zwierząt, który zmarł 3. października.
W Polsce po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany w 1993 r.
Intencją organizatorów obchodów jest zwrócenie większej niż zwykle uwagi ludzi na otaczający ich świat zwierząt, zarówno tych żyjących na wolności, jak i milionów domowych ulubieńców.
Już od dłuższego czasu dzień ten jest obchodzony także w niektórych polskich ogrodach zoologicznych, które na ten weekend przygotowały specjalne atrakcje…

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT W POLSKICH OGRODACH ZOOLOGICZNYCH

Zoo Gdańsk-Oliwa

W niedzielę, 2 października, w godzinach 11.00 – 13.00 w oliwskim zoo będzie można wziąć udział w konkursach i wygrać ciekawe nagrody, porozmawiać z pracownikami zoo, dowiedzieć się ciekawostek o zwierzętach i zdobyć informacje o sposobach ich ochrony.
(EDIT – fotorelację z imprezy można zobaczyć tutaj).

Stare Zoo Poznań

Z kolei w poznańskim Starym Zoo obchody Światowego Dnia Zwierząt odbędą się we wtorek, 4 października. Tego dnia między 11.00 a 15.00 na wszystkich gości czekać będą rozmaite atrakcje – będzie okazja by z bliska poznać niektóre zwierzaki (m.in. węże, jaszczurki i króliki). W programie także plebiscyt na ulubionego mieszkańca Starego Zoo, nauka rysowania zwierząt, a w samo południe – o 12.00 – tradycyjne, wspólne karmienie kózek.
W związku z tym, że zajęcia odbywają się w pawilonie „Świat gadów”, należy wcześniej w kasie zoo kupić bilet – ekspozycja jest bowiem płatna (3 zł).
Informacje dotyczące zgłoszeń można znaleźć na stronie zoo.

OGRÓD ZOOBOTANICZNY TORUŃ

4 października Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest także w toruńskim Ogrodzie Zoobotanicznym.
Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.

ZOO ŁÓDŹ

Obchodu Światowego Dnia Zwierząt w łódzkim zoo potrwają trzy dni – od 4 do 6 października.
(Więcej informacji na stronie zoo).

OGRÓD FAUNY POLSKIEJ ZOO BYDGOSZCZ

9 października w bydgoskim zoo również obchodzony będzie Światowy Dzień Zwierzą. O godzinie 13 rozpocznie się plener fotograficzny oraz wystawa zdjęć przyrodniczych zorganizowana przy współpracy z Muzeum Fotograficznym w Bydgoszczy. Natomiast od godziny 14 do 15:30 zoo zaprasza na spotkanie, podczas którego będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek o zwierzętach. Nie zabraknie też konkursów – do wygrania między innymi bezpłatne bilety wstępy do zoo, a także możliwość indywidualnego karmienia niektórych gatunków zwierząt.
Każda osoba dorosła i każde dziecko, które w tym dniu przyniesie 1kg. jabłek będzie miała możliwość zakupu tańszych biletów wstępu do zoo: normalny za 3 zł, ulgowy za 2 zł.

ZOO PŁOCK

Zajęcia dla młodzieży odbędą się także w płockim zoo – szczegóły znajdziecie tutaj.

A co Ty możesz zrobić dla swojego zwierzaka?

My, podobnie jak w zeszłym roku, z okazji święta zwierzaków przygotowujemy jakiś smakowity specjał dla naszego królika Bąbla:

Bąbel już się cieszy!

A co Wy planujecie zrobić z okazji Światowego Dnia Zwierząt? :) .

Przypominamy, że jutro – 2 października – obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt Hodowlanych.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s