Weekendowy niezbędnik zoologiczny (16-18.09.2011)

Nadchodzący weekend w krajowych ogrodach zoologicznych obfituje w liczne wydarzenia, nie czekamy zatem do niedzielnego 7 Dni Zoo (wydarzenia weekendu trzeba byłoby bowiem przenieść do zakładki „Zdarzyło się…”), tylko informujemy o nich dziś.
Poniżej przedstawiamy krótki przegląd tego, co będzie się działo w najbliższych dniach w zoologicznym światku.

ZOO ŁÓDŹ – Ostatnie dni Motylarni

Otwarta w kwietniu Motylarnia w łódzkim zoo czynna będzie tylko do końca września.

Wnętrze Motylarni w łódzkim zoo (fot. Pomurnik)

Miłośnicy motyli nie muszą się jednak obawiać – ekspozycja motyli zostanie ponownie otwarta wiosną przyszłego roku.
Co innego Motylarnia w łódzkiej Palmiarni – ta z przyczyn finansowych została zamknięta po zaledwie dwóch tygodniach…

Tymczasem na stronie łódzkiego zoo można znaleźć fotorelację ze „Święta Pszczoły”, które odbyło się w zoo w ostatni weekend.

ZOO ZAMOŚĆ – lekcje w zoo

Zamojskie zoo zaprasza na lekcje w zoo pod hasłem „Leśni mieszkańcy zoo”. Szczegóły na stronie zoo.

ZOO WARSZAWA 

Wodny Dzień ze Zdrojkiem

W niedzielę, 18 września, między godziną 12.00 a 17.00, w warszawskim zoo odbędzie się  rodzinny piknik, zorganizowany w ramach kampanii „Mamo, tato, wolę wodę!”. Jednym z bohaterów akcji będzie niejaki Zdrojek, który będzie wprowadzał uczestników imprezy w niezwykły świat… wody. Poza tym na uczestników czeka mnóstwo konkursów, zabaw i rozmaitych niespodzianek. Ponadto dla pierwszych 300 osób, które w dniu pikniku po godz. 12:00 przy kasach podadzą hasło „Mamo, tato, wolę wodę!” wstęp do ogrodu zoologicznego gratis!
Więcej na temat imprezy można przeczytać tutaj.

„Bocian Ziggi zostaje na zimę w Polsce”

Również w niedzielę, 18 września, w warszawskim zoo odbędzie się kolejna impreza – tym razem poświęcona… bocianom.  Gospodarzem imprezy będzie Ziggi, a konwencja pikniku będzie nawiązywała do tematyki bocianów. Happening rozpocznie się o godzinie 11.00 i będzie trwał do godz. 15.00.
Podczas niedzielnego spotkania z Ziggim na wszystkie dzieci będzie czekało wiele atrakcyjnych i nawiązujących do tematyki bocianów gier, quizów, zabaw oraz konkurs rysunkowy. Najlepsze prace przygotowane przez maluchy wezmą udział w specjalnej wystawie, którą PolskiBus.com zorganizuje na stacji Metro Wilanowska. Dodatkowo autorzy trzech najlepszych prac zostaną nagrodzeni rocznymi karnetami do zoo.
Główną atrakcją happeningu będzie wspólne budowanie dużego gniazda dla bociana Ziggiego, który chce zostać na zimę w naszym kraju. Na wszystkich uczestników wydarzenia czekać będą słodycze i małe upominki.
W trakcie spotkania, ok. godz. 13 zostanie również oficjalnie przekazany firmie PolskiBus.com Certyfikat Adopcji Bocianów przez przedstawiciela zoo i Fundacji PANDA. Od sierpnia br. firma PolskiBus.com wspiera rozwój warszawskiego zoo. W ramach Akcji Honorowej Adopcji firma objęła opieką właśnie bociany.

Bociany z warszawskiego zoo

Z kolei na stronie zoo można znaleźć relację z EccoWalkathonu, który odbył się 10 września. Impreza zakończyła się sukcesem – udało się zebrać 58 tys zł.

ZOO WROCŁAW

Let’s Color Zoo Wrocław!

W niedzielę, 18 września, wrocławskie zoo razem z firmą DULUX zaprasza na niecodzienną akcję malowania ogrodzenia zoo, które zostanie ozdobione kolorowymi wizerunkami zwierząt. Projekt malunku to dzieło polskiego rysownika Przemysława „Trusta” Truścińskiego.
Start imprezy o godzinie 11.00 w okolicach Bramy Japońskiej od strony Odry, natomiast około godziny 15.00 – 16.00 „nagrodą” dla najbardziej wytrwałych malujących (pierwsze 50 osób) będzie możliwość bezpłatnego wejścia na teren zoo i pomalowania lwiarni, czyli budynku gdzie obecnie mieszkają lwy :).
Chętni nie muszą ze sobą zabierać żadnych narzędzi – wałki i pędzle (oraz farba) będą już czekały w zoo!
Aż żałujemy, że nie będziemy mogli się przyłączyć – swego czasu pomalowaliśmy swój pokój, mamy więc pewne doświadczenie :).

Planeta Małp

Przypominamy też o zorganizowanym przez wrocławskie zoo konkursie fotograficznym Planeta Małp. Konkurs jest częścią Kampanii na Rzecz Ochrony Małp Człekokształtnych, której inicjatorem jest EAZA.
Konkurs polega na sfotografowaniu dowolną techniką wybranych gatunków małp człekokształtnych (szympansa, bonobo, goryla, orangutana, gibbona) w dowolnym zoo bądź w środowisku naturalnym.
W konkursie może wziąć udział każdy, kto nie jest w żaden sposób związany z wrocławskim zoo. Można wysłać do pięciu fotografii (pocztą lub drogą mailową) do 30 września. Wyniki zostaną ogłoszone 31 października na stronie wrocławskiego zoo.
Szczegółowy regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

Ta fotka się chyba nie liczy...

Konkurs fotograficzny „Hakuna matata!”

I jeszcze jeden konkurs fotograficzny, tym razem ściśle związany z wrocławskim zoo.
Portal mmwroclaw.pl zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pod hasłem „Hakuna matata!”.
Żeby wziąć udział w konkursie „Hakuna matata”, trzeba umieścić zdjęcia z wrocławskiego zoo w blogu na stronie MM Wrocław. Redakcja co miesiąc wybierze trzy najciekawsze spośród zgłoszonych fotografii.
W każdym z czterech etapów (wrzesień – październik – listopad – grudzień 2011) biorą udział zdjęcia zamieszczone w blogu w danym miesiącu (do ostatniego dnia, do godz. 23.59). Pierwszy konkurs rozwiązany zostanie na początku października.
Co miesiąc autor najlepszego zdjęcia otrzyma podwójny bilet do zoo we Wrocławiu, numer czasopisma „FotoNatura” i gadżet z ogrodu zoologicznego. Nagrodami za drugie miejsce są dwa numery „FotoNatury” oraz T-shirt. Autor trzeciej nagrodzonej fotografii otrzyma numer „FotoNatury” i gadżet z zoo.
Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się tutaj.

ZOO PŁOCK

Przypominamy też o plebiscycie na najsympatyczniejszego mieszkańca Płockiego Ogrodu Zoologicznego zorganizowanym przez portal plock.naszemiasto.pl. Do 5 października można głosować na swojego ulubionego zwierzaka. Na chwilę obecną prowadzi hipopotam karłowaty.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s