Budowa Pawilonu Zwierząt Zmiennocieplnych w poznańskim Starym Zoo trwa…

Przedwczoraj – korzystając z faktu, iż wybraliśmy się do Poznania – postanowiliśmy odwiedzić Stare Zoo.
Od naszej ostatniej w nim wizyty minęły zaledwie cztery tygodnie, dlatego też nie liczyliśmy na żadne wielkie zmiany czy nowości, ciekawi jednak byliśmy, jak wygląda postęp prac nad budową Pawilonu Zwierząt Zmiennocieplnych.
Trzeba przyznać, że pewien postęp dało się zauważyć…

Poniżej prezentujemy kilka świeżutkich zdjęć z budowy nowej smoczarni:

Najbardziej widoczne zmiany to wyburzenie łącznika między przyszłym wybiegiem waranów z Komodo a dawną ekspozycją płazów (najlepiej widać to na trzecim zdjęciu) oraz rozbudowa elewacji.
TUTAJ można prześledzić cały proces budowy pawilonu od momentu wyburzenia starych obiektów.
Szczegóły na temat nowego pawilonu znajdziecie z kolei TUTAJ.

Zanim jednak będziemy mogli zwiedzić nową smoczarnię, możemy zajrzeć do Pawilonu Gadów – jedynej wciąż otwartej części starego obiektu. To zarazem jedyny czynny pawilon w zoo i  miejsce, za wstęp do którego musimy zapłacić – 3 zł od osoby.
Choć do Starego Zoo już od kilku miesięcy sprowadzane są nowe zwierzęta, które zamieszkają w nowej smoczarni, to na ekspozycji w Pawilonie Gadów już od dawna nie pojawił się żaden nowy zwierzak.

Tarczołuski sudańskie

Z niecierpliwością czekamy na otwarcie Pawilonu Zwierząt Zmiennocieplnych, choć optymistyczne prognozy, mówiące o tym, iż stanie się to jeszcze w tym roku, nijak się naszym zdaniem mają do rzeczywistości…
Obyśmy się mylili!

ZWAŻ SIĘ NA MAŁPIEJ WADZE!

Na koniec małe uzupełnienie naszej ostatniej relacji ze Starego Zoo, kiedy to wspominaliśmy o Kampanii EAZA na Rzecz Małp Człekokształtnych. Pisaliśmy o nowych tablicach dydaktycznych i planszach, modelach małp człekokształtnych i tablicach przy starej małpiarni, dziś wzmianka o stojącej między obecnym pawilonem waranów z Komodo a klatką gerezy abisyńskiej wadze, pokazującej, ile ważą poszczególne gatunki małp człekokształtnych:
Pomysł świetny, ostrzegamy jednak, że na wagę wchodzić nie wolno – stoi bowiem za barierką, dlatego ważymy się tylko tak „z pamięci” i porównujemy nasz wynik z wagą poszczególnych małp.

Od gibbona do goryla - przekrój wagowy to bez mała sto kilkadziesiąt kilogramów!

Pomysł z wagą bardzo ciekawy – od razu skojarzył nam się z zegarem snu z opolskiego zoo. Szkoda tylko, że waga jest mało widoczna i trochę zbyt oddalona od barierki.

Tyle na dziś – w piątek i sobotę zamierzamy odwiedzić Nowe Zoo, w którym postaramy się nie tylko wypatrzeć wszystkie tegoroczne maluchy – zwłaszcza te, o których pisaliśmy w ostatnim 7 Dni Zoo, ale przede wszystkim w końcu odwiedzić nowootwarty Fort III i eksponowaną w nim makietę zooramy.
A poza tym będzie też mała niespodzianka :).

Reklamy

2 comments on “Budowa Pawilonu Zwierząt Zmiennocieplnych w poznańskim Starym Zoo trwa…

  1. Jak za barierką? Jeszcze w czerwcu można było na nią wejść i się zważyć. Ja również wybieram się w sobotę do nowego zoo więc może się spotkamy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s