Międzynarodowy Rok Lasów

Polskie ogrody zoologiczne przyłączają się do Międzynarodowego Roku Lasów. Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła bowiem rok 2011 właśnie Międzynarodowym Rokiem Lasów, a jego hasłem ustanowiła: „Lasy dla ludzi”. Celem kampanii związanej z MRL jest uświadomienie ludziom, jak ważną rolę w życiu każdego z nas pełnią właśnie lasy.

Międzynarodowy Rok Lasów (źródło: www.lasy.gov.pl)

Międzynarodowy Rok Lasów (źródło: http://www.lasy.gov.pl)

W obchody MRL włączyły się Lasy Państwowe, które przedstawiły także swoje hasła z okazji tej imprezy.  „Lasy chronią życie”, „Lasów w Polsce przybywa”, „Lasy dla każdego” – to tylko niektóre z nich. Lasy na kuli ziemskiej warunkują życie 1,6 mld ludzi, a dla wielu ludów tubylczych czy lokalnych (ok. 60 mln ludzi) stanowią dom. We współczesnym świecie jednak lasy są także ważnym elementem w przemyśle, dostarczają drewna, a także wpływają na hamowanie efektu cieplarnianego poprzez wiązanie węgla organicznego. Lasy potrzebne są każdemu człowiekowi, z czego często nie zdajemy sobie sprawy, dla wielu z nas są ważną przestrzenią wypoczynku i rekreacji, a w zurbanizowanym świecie pozwalają nam zachować kontakt z naturą.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.lasy.gov.pl/mrl .

Ogrody zoologiczne włączają się do kampanii

Już w niedzielę w poznańskim Nowym Zoo odbędzie się festyn z okazji MRL. Konkursy i zabawy, w jakich będą mogły brać udział dzieci, przygotują edukatorzy z Lasów Państwowych oraz dział dydaktyczny wspólnie z klubem Słoneczna Kraina. W obchody włączyło się także oliwskie zoo.

Taką tablicę można zobaczyć w oliwskim zoo

Taką tablicę można zobaczyć w oliwskim zoo

Mamy nadzieję, że również inne ogrody zechcą przyłączyć się do obchodów MRL, a my zapraszamy do tego wszystkich naszych czytelników!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s