Przedstawiamy mrówkojadzi kolaż!

15 kwietnia odbyła się druga edycja imprezy zatytułowanej Noc w Bibliotece, którą organizuje Koszalińska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela. Była zdecydowanie bogatsza niż pierwsza, zeszłoroczna, o której w swoim czasie pisaliśmy.

Mrówkojady na Nocy w Bibliotece

Podczas Nocy w Bibliotece można poznać bibliotekę „od podszewki”. To gratka dla wielu czytelników – tym bardziej, że wielu nie ma takiej możliwości nigdy. Można więc zwiedzić magazyny, w których są setki tysięcy książek,  odwiedzić tematyczne kąciki poświęcone różnym książkom, wymienić książki na Wolnej Antresoli, wziąć udział w ogromnej ilości warsztatów organizowanej zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. To oczywiście nie wszystko – aby się przekonać, zapraszamy wiosną przyszłego roku do Koszalina :). Nas podczas tej imprezy ucieszyły twórcze warsztaty, podczas których można było stworzyć mnóstwo własnych projektów. Redakcja Mrówkojada wypróbowała swoich sił w tworzeniu glinianych mrówkojadów:

Mrówkojad z gliny podczas tworzenia

Mrówkojad z gliny tuż po utworzeniu

Potem zajęliśmy się kolażem. Przy wykorzystaniu najróżniejszych surowców powstały dwa niepowtarzalne mrówkojady. Szczególne podziękowania chcemy złożyć Pani Magdalenie Wierzbowieckiej, zajmującej się podczas imprezy opracowywaniem dziecięcych rysunków i wytworów, która z naszych dwóch kolażowych mrówkojadów wykonała bardzo ciekawy projekt. Przy pomocy Photoshopa stworzone przez nas z wycinanek, szmatek, koralików, liści, sznurków i innych tworzyw stwory przybrały zupełnie nowy kształt.

Kolaż mrówkojadzi. Mrówkojady - Natka&Wojtek, opracowanie - Magdalena Wierzbowiecka

Kolaż mrówkojadzi. Mrówkojady - Natka&Wojtek, opracowanie - Magdalena Wierzbowiecka

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, podczas kolejnej Nocy w Bibliotece, stworzymy kolejne, wspaniałe projekty. Co nie zmienia, oczywiście, faktu, że w ciągu roku mamy zamiar tworzyć je i tak! 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s