Dzisiaj w opolskim zoo otwarto ekspozycję płazów!

Dzisiaj, 28 czerwca, o godzinie 12.00 w opolskim zoo otwarto długo oczekiwaną ekspozycję płazów, zwaną też „schroniskiem dla żab”.
O zakończeniu prac nad tym obiektem pisaliśmy już w połowie kwietnia, dopiero dziś jednak nastąpiło uroczyste otwarcie ekspozycji i udostępnienie jej dla zwiedzających.

O ekspozycji płazów mówiło się w zoo już od dawna, płazy były bowiem w kolekcji ogrodu, jednak nie było miejsca na ich ekspozycję. Prace nad adaptacją budynku starej kuchni na ten cel trwały aż kwietnia. Obiekt kosztował 700 tys. zł.
Pawilon płazów, zamieszkiwany przez 33 gatunki płazów, podzielony jest na dwie strefy klimatyczne – zimną i umiarkowaną oraz tropikalną. W obu znajdują się 23 pięknie urządzone boksy i 2 przeszklone terraria.
Całość wystroju charakterem nawiązuje do innych obiektów na terenie zoo (Goryle, Uchatki, Stawonogi) – znajdziemy tu sztuczne skały, sztuczne drzewa z najprawdziwszą korą oraz kilka wodnych kaskad.

Wnętrze nowego pawilonu płazów (fot. "ZOOrro")

W pawilonie zobaczymy m.in. drzewołazy lazurowe, chwytnice kolorowe, rzekotki szmaragdowe, salamandry irańskie, traszki Waltla i traszki chińskie, afrykańskie żaby byk, aksolotle meksykańskie i tyflonektesy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s