„ZOOrro” nr 13 już w obiegu!

W ostatnich dniach otrzymaliśmy nowy, 13. już numer jedynego zoologicznego fanzinu w Polsce, czyli „ZOOrro”. Musimy przyznać, że z numeru na numer gazetka staje się coraz ciekawsza :).

O czym przeczytacie w najnowszym ZOOrro?

To, co nam się najbardziej podoba, to fakt, że coraz więcej miejsca w ZOOrro zajmują aspekty kulturowe. Nie tylko je jednak znajdziemy w ostatnim numerze :). Co szczególnego pojawia się w najnowszym ZOOrro?

Zwierzakiem z okładki jest irbis, o którym dowiemy się nie tylko informacji encyklopedycznych, ale przeczytamy także wiersz Rilkego, sporo informacji związanych z kulturą i poznamy Doris, mieszkankę opolskiego zoo. Polecamy także dwa świetne wywiady – z panem Zbigniewem Piątkiem, pracownikiem działu technicznego w ogrodzie w Opolu, a w cyklu „Goście ZOOrro” z panią Anną Głuszko-Smolik, autorką świetnych okładek płyt, na których głównymi motywami często są… zwierzęta!

Niezwykle ciekawy jest także artykuł w dziale „Zwierzęta w religii, mitologii i kulturze”, gdzie przeczytamy tym razem o lamparcie, tygrysie i lwie. „Zwierzęta w czterech ramach” to tym razem twórczość Wilhelma Kuhnerta, który na początku XX wieku uwieczniał na płótnie zwierzęta żyjące w Afryce Wschodniej. Na jednej z jego prac znajdziemy także… mrówkojada!

Mrówkojad Kuhnerta

Mrówkojad Kuhnera

W kolejnym cyklu, o wymarłych zwierzętach, dowiemy się także wiele o wilku workowatym.

W numerze ukazała się pierwsza część naszego artykułu o przewodnikach po ogrodach zoologicznych – zaszczyceni możliwością publikowania w ZOOrro zapraszamy bardzo serdecznie do lektury! Część druga w następnym, jesiennym numerze fanzinu.

13. numer ZOOrro to także „Otchłań”, „Matrix” i „Mucha” oraz zwierzęta w nich przedstawione, książka „Hipoteza Medei” Petera Warda, a także świetny artykuł 007 o sumieniu – polecamy! Na koniec oczywiście ciekawostki, aktualności, nieśmiertelny humor i Puzzle. Jak w każdym numerze, w ZOOrro nr 13 wiele informacji związanych z przyrodą oraz z opolskim ogrodem.

Cieszy nas również, że fanzin wygląda coraz lepiej pod względem graficznym. Wszystkich zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem! 🙂

Kontakt do redakcji:

007 – imdoin1@op.pl

Alf – gol.af@op.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s