Najlepszy polski superbohater kontra hipopotamy-terroryści, czyli Wilq w… opolskim zoo!

Uwaga, uwaga!
Najnowszy, 17. już numer fenomenalnego komiksu o przygodach najlepszego polskiego superbohatera – Wilq – już w sprzedaży!
Wspominamy o tym nie tylko dlatego, że uwielbiamy komiksy, a te o Wilq w szczególności, ale przede wszystkim dlatego, że akcja jednej z prezentowanych w Podaj Macieju historyjek rozgrywa się w… opolskim zoo!

17. numer przygód Wilq Superbohatera - "Podaj Macieju"

Wilq Superbohater to główna postać serii komiksów stworzonych przez braci Minkiewiczów – Bartosza i Tomasza, która ukazuje się od 2004 roku. Najnowszy numer, który właśnie ukazał się w sprzedaży – Podaj Macieju – jest już 17. numerem przygód Wilq.

Wilq – Superbohater. „Skwaszony buc”

Wilq Superbohater

Wilq, tytułowy bohater komiksu, to postać ze wszech miar wyjątkowa – polska literatura i kultura popularna nie znają drugiego takiego bohatera.
Niby to superbohater, ale mocy tak naprawdę nie ma zbyt wiele – ot, lata i całkiem nieźle gra w Quake’a III Arena. Ale to właściwie wszystko. Poza tym jest złośliwy, strasznie przeklina i – jak sam przyznaje – jest strasznym bucem. W pełnym tego słowa znaczeniu :).
Nie sposób też nie wspomnieć, iż rodzinnym miastem Wilq jest Opole, w którym rozgrywa się akcja właściwie wszystkich komiksowych historii – także tych, które przeczytamy w najnowszym numerze.

Podaj Macieju

Najnowszy numer przygód Wilq składa się z kilku niezależnych od siebie historyjek, wśród których najważniejsza jest tytułowa historia opowiadająca o… zamachu terrorystycznym, który ma nastąpić podczas rozgrywanego na stadionie Odry Opole meczu Manchesteru United z Chelsea Londyn.
Zapytacie – ale jak to? Dlaczego? Ano, rzecz ma się tak – PZPN powołał ligę o nazwie „Podaj Macieju”, w której grają ze sobą wyłącznie dwie drużyny – Chelsea Londyn i Manchester United, na dodatek wyłącznie składami z 2009 roku! Mecze rozgrywane są na stadionie Odry Opole, a wszystko po to, by odwrócić uwagę od fatalnych wyników reprezentacji Polski podczas trwających właśnie Mistrzostw Europy…
O tym wszystkim opowiada nam nie kto inny, jak sam Didier Drogba (patrz: okładka komiksu), który… wszystko wie, ale zapytać można go tylko o trzy rzeczy…

Mężczyźni którzy nienawidzą durnych kobiet i hipopotamów

Oprócz tytułowej historii mamy w najnowszym numerze jeszcze kilka innych, pomniejszych (nie zdradzamy, o czym są – sami sprawdźcie!), wśród których uwagę zwraca jedna, o wielce znaczącym tytule: Mężczyźni którzy nienawidzą durnych kobiet i hipopotamów.
Jej „autorem” jest Bjorn Magnusson – miłośnicy skandynawskich kryminałów będą tą historią zachwyceni :).
Co my tu mamy?
Ano – soczystą historię kryminalną o porwaniu pewnej artystki przez… hipopotamy z opolskiego zoo!
Wszystko dlatego, że pewna artystka w ramach swojego projektu artystycznego postanowiła codziennie… myć zęby innym zwierzętom, co później pokazywała na swoim blogu.
No i pewnego dnia postanowiła umyć zęby hipopotamom z opolskiego zoo…

Co z tego wyniknie – nie zdradzamy! Powiemy tylko, że w komiksie pojawiają się nie tylko hipopotamy, ale też żyrafy i… kilka nieokreślonych gatunkowo zwierząt :).
Co zresztą w wilqowym uniwersum „dziwnym nie jest”…

Nie masz jeszcze najnowszego Wilq? Czas to nadrobić!

Jeśli czytaliście już wcześniej przygody Wilq, możecie być pewni, że i ten numer się Wam spodoba – jeśli nie, to czas najwyższy nadrobić zaległości. Ostrzegamy jednak – komiksy o opolskim superbohaterze zawierają gigantyczną dawkę specyficznego, absurdalnego humoru, a język, którym posługują się bohaterowie jest… szczególny.
Zresztą, na okładce mamy informację – Nie dla dzieci! 🙂
Poza tym jest to bodaj pierwszy polski komiks, którego akcja choć w części rozgrywa się w zoo – i to naszym ulubionym, opolskim zoo!

Tytuł: Wilq 17 : Podaj Macieju
Scenariusz: Tomasz Minkiewicz, Bartosz Minkiewicz
Rysunki: Tomasz Minkiewicz, Bartosz Minkiewicz
Wydawca polski: BM Vision
Data wydania polskiego: czerwiec 2011
Format: A4
Okładka: miękka, kolorowa
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały, kolorowy
Cena: 15,75 zł
Do kupienia: dostępny w empikach (uwaga! my znaleźliśmy go nie wśród komiksów, a w dziale… prasa!) i internetowych sklepach komiksowych
Nasza ocena: 5+

Wszystkie skany pochodzą z powyższego wydania komiksu „Wilq superbohater” autorstwa Bartosza i Tomasza Minkiewiczów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s