81. urodziny najstarszego polskiego aligatora – Marty z Płocka

Dziś, 18 czerwca (taką umowną datę ustalono), płocki aligator missisipijski Marta kończy 81 lat. To najstarszy krokodyl w polskich ogrodach zoologicznych!

Narodziny gwiazdy

Marta w płockim zoo (fot. Michał)

Marta w płockim zoo (fot. Michał)

Marta urodziła się na Florydzie w 1930 roku. Do Płocka trafiła na początku lat sześćdziesiątych przez sentyment pana Węgrowskiego dla rodzinnego miasta, który po wyemigrowaniu do Stanów Zjednoczonych Ameryki kupił ją dla płockiego zoo. Niedługo potem, bo w 1971 roku zagrała w rewelacyjnym filmie Andrzeja Kondratiuka zatytułowanym Hydrozagadka. Wcieliła się tam w rolę krokodyla Hermana osiągającego zatrważającą szybkość.

81 lat to dużo jak na aligatora. Gady te żyją mniej więcej tak długo, jak ludzie, zdarza się, że dożywają więcej niż stu lat. Marta jest już sędziwą staruszką. Z okazji urodzin życzymy jej, żeby dożyła więcej niż stu lat i zagrała w kolejnym filmie!

A my przypominamy, że krokodyle są bardzo wdzięcznym tematem na film i nie tylko Martę można w kinie podziwiać, o czym pisaliśmy w artykule o animal monter movie poświęconych tym gadom właśnie!

Reklamy

3 comments on “81. urodziny najstarszego polskiego aligatora – Marty z Płocka

    • No cóż, przykro nam to słyszeć.
      Mniejsza liczba wpisów, a także ewentualny spadek ich atrakcyjności podyktowane są niestety tym, iż mamy znacznie mniej czasu, a przygotowanie tekstu na Mrówkojada to jednak sporo czasu i pracy. Nawet krótkiego tekstu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s