Dreamnight at the ZOO – Wieczór (Noc) Marzeń w ZOO + niezbędnik zoologiczny na weekend

„Dreamnight at the ZOO – Wieczór (Noc) Marzeń w ZOO”, to specjalna akcja, organizowaną przez ogrody zoologiczne w bardzo wielu krajach całego świata. Została zapoczątkowana w 1996 r., przez Ogród Zoologiczny w Rotterdamie, a każdego roku coraz więcej placówek zoologicznych przystępuje do realizacji tego zamierzenia. „Dreamnight at the ZOO -Wieczór marzeń w ZOO” to spotkanie dzieci niepełnosprawnych i przewlekle chorych, wraz z członkami ich rodzin, na terenie ogrodu zoologicznego, które zwykle odbywa się w pierwszy piątek czerwca.
W tym roku spotkanie takie wypada 3 czerwca, jednak niektóre ogrody organizuję tę imprezę w następny weekend, 10 czerwca.

Noc Marzeń - Nowe ZOO PoznańW akcji bierze udział cała eazowska jedenastka krajowych ogrodów zoologicznych oraz Ogród Fauny Polskiej w Bydgoszczy.
Oto co zaplanowały ogrody, które w tym roku biorą udział w akcji:

ZOO POZNAŃ

Dzisiaj (w piątek) w Nowym Zoo w Poznaniu, o godzinie 18.00, rozpocznie się spotkanie dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w ramach dorocznej akcji Dreamnight at the ZOO.
Tym razem opiekunem tej niezwykłej imprezy pod hasłem „Noc Marzeń” jest „Głos Wielkopolski”.

Noc Marzeń w poznańskim Nowym Zoo w 2010 roku

Dla uczestników „Nocy Marzeń”, którzy będą mieli okazję przebywać w zoo wtedy, kiedy jest ono zamknięte dla zwiedzających, przewidziano wiele atrakcji, m.in. rozmowy z opiekunami, przejażdżkę kolejką po terenie zoo, zwiedzanie motylarni, a na koniec ognisko i poczęstunek.
Impreza zakończy się o godzinie 21.00.
My mieliśmy okazję pomagać przy organizacji ubiegłorocznej Nocy Marzeń – relację z naszego w niej udziału możecie przeczytać TUTAJ.

ZOO WROCŁAW

Dreamnight at the ZOO 2011 we wrocławskim zoo odbędzie się dnia 10 czerwca 2011 roku, w godzinach 18.00-22.00.
Wrocławskie zoo uczestniczy w niej już po raz piąty.
Goście będą mieli okazję  m.in. do bliskiego kontaktu z egzotycznymi zwierzętami, spotkań z opiekunami oraz wzięcia udziału w konkursach. Będą na nich czekać także dodatkowe atrakcje np. malowanie twarzy, przedstawienia oraz wiele innych.

ZOO WARSZAWA

Dreamnight at the ZOO w warszawskim zoo odbędzie się dzisiaj, w piątek.
Zabawa dla dwustu zaproszonych dzieci zacznie się o godz. 17.00 na placu przed Baśniowym Zoo.

Weekendowy niezbędnik zoofana, czyli co poza tym na najbliższy weekend w polskich zoo?

ZOO WROCŁAW

Niecodzienny pojedynek odbędzie się dzisiaj w Masala Grill&Bar –  naprzeciwko siebie staną mistrz świata Muay – Thai Paweł Jędrzejczyk oraz aktor Robert Gonera. Zawodnicy będą walczyć na patelnie o tytuł mistrza kuchni tajskiej, a sędzią walki będzie krytyk kulinarny Robert Makłowicz.
Dania stworzone przez zawodników pojedynku zostaną zlicytowane wśród klientów, a cały dochód z licytacji zostanie przekazany wrocławskiemu zoo i zasili środki, które ogród zbiera w tym roku na ochronę małp człekokształtnych.
Początek niezwykłej akcji dzisiaj o godzinie 13.00 w Masala Grill&Bar, ul. Kuźnicza 3, Wrocław.

Tymczasem od 1 czerwca można już skorzystać z niezwykłego punktu widokowego przy wybiegu lwów – wmontowanego w ogrodzenie terenowego land rovera.
Do auta można wejść, usiąść za kierownicą i przez szybę obserwować spacerujące po wybiegu lwy. Z tyłu pojazdu są ławeczki, więc może się w nim zmieścić nawet dziesięcioro dzieci.
Prawie jak safari :).

ZOO POZNAŃ

Dzisiaj w poznańskim zoo odbędzie się Noc Marzeń, natomiast w niedzielę, 5 czerwca w godzinach 11.00- 15.00, zoo zaprasza wszystkich na niecodzienny festyn, organizowany przez gminę Czerwonak, która z okazji 600- lecia swego powstania adoptowała jednego z mieszkających w Nowym Zoo czerwonaków chilijskich (flamingów) i fakt ten chce uczcić właśnie w Nowym Zoo!

Czerwonak dla czerwonaków, albo... odwrotnie 🙂

W programie m.in.: punkt promujący Czerwonak – czyli kącik informacyjny dotyczący 600-lecia gminy, czerwonak- maskotka, z którym dzieci mogą robić sobie zdjęcie, ciasteczka Czerwonaki rozdawane jako nagrody, stoisko z jubileuszową monetą oraz ze statuetkami witrażowymi Czerwonaków. Wśród atrakcji nie zabraknie oczywiście konkursów: kolorowanka flaming, flamingowe puzzle do ułożenia, rysowanie flamingów z wystawą prac, konkurs na rymowanki ze słowem czerwonak a także konkurs wiedzy o czerwonakach. Główny konkurs to konkurs na imię dla adoptowanego przez gminę Czerwonak flaminga.

Czerwonaki chilijskie z poznańskiego Nowego Zoo

Z kolei o godzinie 13.00 w Dziecięcym Zoo odbędzie się koncert.

Warto pamiętać, że w ten weekend w Poznaniu odbywa się kolejna już edycja akcji Poznań za pół ceny, dlatego za wstęp do poznańskiego Nowego Zoo zapłacimy tylko 5 zł!

AKWARIUM GDYŃSKIE

Akwarium Gdyńskie zaprasza w ten weekend na „ciąg dalszy Dnia Dziecka” – w programie wiele atrakcji dla najmłodszych, m.in. zajęcia plastyczne.
Szczegóły na stronie facebookowej Akwarium.

ŚLĄSKIE ZOO

W niedzielę 5 czerwca w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie (przed  głównym wejściem do zoo) pojawi się olbrzymi labirynt (o wymiarach 15 na 20 metrów). Początek o godz. 14:00.

Labirynt to element kampanii promującej INDUSTRIADĘ – Święto Szlaku Zabytków Techniki, która odbędzie się 11 czerwca. Zabawa potrwa do godz. 20:00.
Labirynt to tylko wstęp do szeregu atrakcji przewidzianych w ramach święta. Szczegółowy program dostępny na: www.industriada.pl

ZOO ZAMOŚĆ

Tymczasem zamojskie zoo ostrzega wszystkich, którzy mają zamiar odwiedzić w najbliższym czasie ogród przed licznymi utrudnieniami, związanymi z trwającymi właśnie pracami modernizacyjnymi.
To odpowiedź ogrodu na liczne negatywne komentarze w lokalnych mediach, krytykujących złe warunki dla zwiedzających panujące obecnie w zoo, jak i brak odpowiednich informacji na ten temat.

Reklamy

3 comments on “Dreamnight at the ZOO – Wieczór (Noc) Marzeń w ZOO + niezbędnik zoologiczny na weekend

  1. 3 czerwca 2011 roku „Dream Night” odbyła się także w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie. Było wspaniale – zapraszam na krótki filmik:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s