Świnki trzy z Nowego Zoo!

Narodzin zwierzaków w poznańskim Nowym Zoo ciąg dalszy – tym razem zoo pochwaliło się trzema świnkami wisajskimi, które przyszły na świat 12 stycznia!

Samica świni wisajskiej

Trzy świnki wisajskie mają już co prawda prawie trzy miesiące, ale dopiero 31 marca zostały wypuszczone na duży wybieg – dwie samiczki oraz samczyk razem ze swoją mamą spędziły mroźne dni oddzielone w stajni od dorosłego samca.
11 lub 12 kwietnia małe i dorosła samica zostaną połączone z samcem na dużym wybiegu.
Ojcem całej trójki jest słynny Elvis.

Elvis, dumny tata trzech małych świnek

Tymczasem Nowe Zoo oraz Głos Wielkopolski zapraszają do wzięcia udziału w konkursie ,,Świnki trzy”, polegającym na wybraniu imion dla całej trójki. Propozycje można wysyłać e-mailem na adres: e.podolska@glos.com (pełna wersja regulaminu konkursu dostępna jest tutaj).

Alma na emeryturze!

Alma

Koń Przewalskiego o imieniu Alma, urodzony 9 czerwca 1988 roku (!) przeszedł w końcu na zasłużoną emeryturę.
Alma została przetransportowana na duży, leśny wybieg znajdujący się na zapleczu ogrodu, a na jej dotychczasowym wybiegu zamieszkają wikunie.

Już niebawem zobaczymy tu wikunie

Tymczasem 19 kwietnia, punktualnie o 12.00, po raz pierwszy będzie można wejść na wybieg kóz w Starym Zoo – tzw. Kozią Górkę – żeby, pod okiem opiekuna z zoo, nakarmić kózki specjalnie przygotowanym jedzonkiem.
Podobnie jak w zeszłym roku, kózki karmić będzie można we wtorki i czwartki o godz. 12.00

Otwarcie Koziej Górki już 19 kwietnia!

Więcej informacji z Nowego Zoo już niebawem – przy okazji naszej wielkanocnej wyprawy do Poznania!
Postaramy się wówczas udokumentować wszelkie zmiany, jakie zaszły w zoo od naszej ostatniej wyprawy, a także spróbujemy sfotografować wszystkie tegoroczne przychówki – a tych już się trochę uzbierało!

Reklamy

8 comments on “Świnki trzy z Nowego Zoo!

  1. Alma nie mieszkała samotnie od 1992 roku, tylko w stadzie składajacym się z dwoch klaczy, ogiera i mlodych a oprócz nich na dużym wybiegu który w dużej części wchłonęła teraz słoniarnia mieszkało stado wielbłądów. Jeszcze bodajże w 2005 roku rodzily się młode przewalskie. Później padł ze starości ogier i druga klacz, młode wyjechały i Alma została sama.

    • Wygląda na to, że tak. Też nas to zdziwiło, tym bardziej, ze te przenosiny miały sens w zeszłym, roku, gdy wybieg Ameryki Południowej zamieszkiwały kapibary, tapiry, mrówkojady i wikunie i między tymi dwoma ostatnimi dochodziło do spięć. Po oddzieleniu części wybiegu dla samych mrówkojadów wszystko było w porządku i wydawało się, że dalszych zmian nie będzie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s