W amerykańskim Jacksonville Zoo urodził się mrówkojad olbrzymi!

Ostatnio nieco rzadziej niż zwykle donosimy o narodzinach zwierzaków w zagranicznych ogrodach zoologicznych, ale o przyjściu na świat TAKIEGO malucha nie możemy nie wspomnieć – oto bowiem w Jacksonville Zoo na Florydzie 22 lutego urodził się mały mrówkojad olbrzymi!

No i niech ktoś powie, że małe mrówkojady nie są piękne! (fot. Jacksonville Zoo)

Maluch ma już prawie miesiąc i obecnie ma się bardzo dobrze – jak na mrówkojada przystało, jest pod czujną opieką swojej matki, Stelli Abril. Urodzona 28 kwietnia 1997 roku samica urodziła już po raz piąty, odkąd 6 maja 1998 roku przyjechała do Jacksonville. Ojcem malucha jest Killroy, urodzony 15 października 1999 roku, który przyjechał na Florydę 16 sierpnia 2000 roku.
Bezimienny jeszcze maluch – nieznana jest także jego płeć – jest już piętnastym mrówkojadem urodzonym w Jacksonville Zoo.
Malucha – uczepionego ogona matki – można oglądać już na wybiegu.

Mały mrówkojad na ogonie matki (fot. Jacksonville Zoo)

Wydarzeniem w zoo ma być uroczystość nadania imienia maluchowi 16 kwietnia 2011 roku, podczas specjalnej zbiórki pieniędzy dla zoo – prawo nadania imienia małemu mrówkojadowi zostanie wystawione na aukcji, dzięki czemu każdy może powalczyć o zostanie „ojcem chrzestnym” mrówkojada.

Może Floruś?

Jacksonville Zoo zostało założone w 1914 roku, obecnie jest jednym z najlepszych ogrodów zoologicznych w USA. Oprócz bogatej kolekcji zwierząt zoo może się pochwalić także niezwykle efektowną częścią botaniczną (pełna nazwa placówki to Jacksonville Zoo and Gardens).
Jedną z najefektowniejszych ekspozycji w zoo jest tzw. Range of the Jaguar, otwarty w 2005 roku kompleks wybiegów fauny Ameryki Południowej i Środkowej. Najważniejszym wybiegiem jest oczywiście wielki wybieg jaguarów (jest ich tam aż osiem!), ale wielkie wrażenie robi także The River’s Edge, wybieg, na którym wspólnie mieszkają kapibary, tapiry panamskie, kilka gatunków małp i oczywiście rodzinka mrówkojadów :).

 

Wybieg mrówkojadów olbrzymich w Jacksonville Zoo (fot. JaxElephant, http://www.zoochat.com)

Reklamy

3 comments on “W amerykańskim Jacksonville Zoo urodził się mrówkojad olbrzymi!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s