Mały lemur alaotrański w akcji!

Minął już ponad miesiąc od wyjątkowych narodzin we wrocławskim zoo, kiedy to na świat przyszedł pierwszy w historii polskich ogrodów zoologicznych lemur alaotrański (Hapalemur alaotrensis), znany też jako lemur bambusowy albo maki szary (tak zwany jest w poznańskim zoo).
Dzięki naszemu wrocławskiego korespondentowi, kasztankowi, możemy Wam dzisiaj pokazać kilka filmów z udziałem wrocławskiego malucha, który zdrowo rośnie i coraz śmielej sobie poczyna.
Zresztą, zobaczcie sami 🙂

(Autorem wszystkich filmów jest kasztanek – raz jeszcze dziękujemy! Tekst i zdjęcia są nasze)

Dorosły lemur alaotrański - lato 2010, Zoo Wrocław
Dorosły lemur alaotrański – lato 2010, Zoo Wrocław

Jeszcze rok temu lemury alaotrańskie w Polsce można było zobaczyć tylko w poznańskim Nowym Zoo – do dziś w wolierze zewnętrznej tamtejszego Pawilonu Zwierząt Nocnych mieszkają cztery samce (więcej o nich przeczytacie tutaj). W minionym roku do niewielkiego grona ogrodów (w Europie jest ich tylko dwadzieścia kilka), które mają w swojej kolekcji ten rzadki gatunek lemura, dołączyło wrocławskie zoo – 27 kwietnia do Wrocławia przyjechała samica, a 5 maja samiec. Oba lemury zamieszkały w Pawilonie Madagaskaru, w którym można je oglądać także dziś – mają do dyspozycji wybieg zewnętrzny i wewnętrzny, dlatego bez problemu możemy je oglądać przez cały rok.

Samiec ma prawie trzy lata, samica nieco ponad dwa. Urodzony na początku lutego mały lemurek jest ich pierwszym dzieckiem.

Dorosły lemur alaotrański z wrocławskiego zoo (fot. kasztanek)

Dorosły lemur alaotrański z wrocławskiego zoo (fot. kasztanek)

Narodziny malucha były wielkim wydarzeniem – był to pierwszy przychówek tego gatunku w historii polskich ogrodów zoologicznych – wiadomość ta odbiła się szerokim echem także za granicą, choć w minionym roku w Europie jeszcze w kilku innych ogrodach doczekano się przychówków od lemurów alaotrańskich.
Nasz wrocławski korespondent kasztanek odwiedził Pawilon Madagaskaru we wtorek, 1 marca.
Jak sam mówi, mały lemur nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu, ciągle jest w ruchu, co możecie zobaczyć na poniższych filmach:

A więcej o wrocławskim zoo przeczytacie w niedzielnym 7 Dni Zoo.

Reklamy

One comment on “Mały lemur alaotrański w akcji!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s