Ferie idą! – weekendowy niezbędnik zoologiczny.

Zima zimą, dla wielu jednak najbliższy weekend to początek ferii – w sobotę bowiem w pięciu województwach (łódzkim, lubelskim, podkarpackim, pomorskim i śląskim) rozpoczyna się przerwa zimowa. Zważywszy, że w województwach tych znajduje się kilka ogrodów zoologicznych, przygotowały one specjalną ofertę dla zwiedzających. Zresztą – w innych zoologach też nie próżnują!

Mrókojady też czekają na ferie...

Mrówkojady też czekają na ferie...

Poniżej przedstawiamy krótki rozkład jazdy wybranych ogrodów zoologicznych w czasie ferii oraz weekendowy niezbędnik – czyli co specjalnego przygotowały ogrody zoologiczne na najbliższy weekend!

We Wrocławiu na spacer z Dyrektorem!

Co prawda ferie zimowe w województwie dolnośląskim ruszają dopiero za miesiąc, ale już jutro odbędzie się we wrocławskim zoo niezwykłe wydarzenie – noworoczny spacer z Panem Dyrektorem Radosławem Ratajszczakiem. Że wydarzenie to niezwykłe i wielce interesujące, możemy zaręczyć – 4 grudnia 2010 roku sami wzięliśmy udział w podobnym spacerze.
Noworoczny spacer odbędzie się jutro, o godzinie 11.00. Miejsc już co prawda nie ma, ale polecamy wszystkim śledzić informacje o terminach kolejnych spacerów, idea takich wycieczek bowiem przyjęła się i możemy mieć pewność, że co jakiś czas będą się odbywać. My już czekamy na możliwość wzięcia udziału w kolejnym takim  przedsięwzięciu.
Szczegóły dotyczące sobotniego spotkania możecie przeczytać tutaj.

Ferie w łódzkim zoo!

W województwie łódzkim ferie ruszają już jutro, dlatego też łódzkie zoo przygotowało dla zwiedzających – w szczególności zaś uczniów – specjalną ofertę.
W dni powszednie (17.01 – 28.01), pracownicy Działu Dydaktycznego zapraszają wszystkich uczniów, którzy nie ukończyli jeszcze 16 lat (trzeba tylko mieć legitymację!) na bezpłatne spacery po zoo połączone z pokazowymi karmieniami zwierząt. Trasę zaplanowano na ok. 90 minut.  Prowadzący przedstawiać będą ciekawostki z życia zwierząt, a dla uczestników, którzy wytrwają do końca spaceru, codziennie losowane będą po trzy nagrody rzeczowe.

Trasa zwiedzania łódzkiego zoo podczas specjalnych spacerów w czasie ferii

Koszt zajęć dla grup zorganizowanych wynosi 50zł, wszelkich szczegółów udziela Dział Dydaktyczny.
Zbiórki przed kasą zoo codziennie o godzinie 12.00.

Ferie w Ogrodzie Fauny Polskiej

Dwa tygodnie później ruszają ferie w Bydgoszczy. Ogród Fauny Polskiej przygotował w związku z tym specjalną ofertę dla zwiedzających – dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży przygotowano m.in. spotkania ze zwierzakami, konkursy z nagrodami i ognisko przed zoo. Spotkania trwają około godziny, mogą w nich wziąć udział maksymalnie dwudziestopięcioosobowe grupy (koszt od osoby – 5 zł, ale wliczony jest w to bilet do zoo).
Szczegóły znajdziecie tutaj.
OFP wybiega też w przyszłość i przygotował coś także na Dzień Babci i Dzień Dziadka – szczegóły znajdziecie tutaj.

Jak ferie, to – l e g e n d a r n e !

Wreszcie oferta na ferie zimowe zaprezentowana przez Akwarium Gdyńskie.
Od 16. do 30. stycznia Akwarium w Gdyni zaprasza na „Legendarne Ferie Zimowe” – jeśli będą tak efektowne, jak nazwa (na Facebooku Akwarium przekręcona na „ziomowe”:)), to może być naprawdę ciekawie!
Spotkania będą odbywać w dni powszednie, od 16. do 30. stycznia, w godzinach 10.00-17.00.
W programie m.in. zwiedzanie ekspozycji Akwarium Gdyńskiego wraz przewodnikiem, warsztaty mikroskopowe, zajęcia plastyczne, projekcje filmów w Sali Kinowej, prelekcje i zabawy dla najmłodszych.
Szczegółowy plan ferii w Akwarium Gdyńskim możecie znaleźć tutaj.

Legendarne Ferie Zimowe w Akwarium Gdyńskim

Legendarne Ferie Zimowe w Akwarium Gdyńskim

Sporo informacji na temat rozkładu jazdy w Akwarium Gdyńskim w czasie ferii zimowych, a także informacje o konkursach i imprezach towarzyszących można znaleźć na profilu facebookowym Akwarium.

My też czekamy już na ferie, tym bardziej, że zoologiczne plany na ten czas rysują się całkiem ciekawie :).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s