Nakarm lemura! – w niedzielę rusza 19. Finał WOŚP!

W całej Polsce w niedzielę 9. stycznia już po raz dziewiętnasty zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Akcji przedstawiać nikomu nie trzeba, ale niektórych zdziwić może, jak ma się ona do tematyki ogrodów zoologicznych…
Ano ma – zoo bowiem to nie tylko zwierzęta, ale i szereg działań wpisujących się w szeroko rozumianą ochronę żywych istnień i pomoc potrzebującym – czego najlepszym dowodem są choćby cykliczne imprezy w ramach „Dreamnight at the Zoo” czy udział niektórych ogrodów w WOŚP właśnie…

19. Finał WOŚP już w niedzielę!

19. Finał WOŚP już w niedzielę!

WOŚP a Śląskie Zoo

Wyraźnie w orkiestrowe granie zaangażowało się Śląskie Zoo, bowiem to właśnie na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie przed bramą główną do zoo odbędzie się 19. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – start o dziewiątej rano! Zaplanowano moc atrakcji, nas interesuje jednak głównie wkład samego zoo:  dla uczestników WOŚP Śląski Ogród Zoologiczny w tym dniu przygotował niespodziankę w postaci promocyjnej ceny biletów do zoo – za jedyne 3 zł. W tym dniu do godz. 17.00 po raz ostatni w tym roku będzie można także odwiedzić szopkę bożonarodzeniową. Z kolei wolontariusze zbierający pieniądze na WOŚP mają wstęp wolny do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.
Się chwali!

Wrocław stawia na lemury!

Z kolei wrocławskie zoo zaproponowało coś z zupełnie innej beczki – akcję tyleż nietypową, co wielce sympatyczną, a przede wszystkim świetnie komponującą się z wizerunkiem zoo.
Oto bowiem wrocławskie zoo za pośrednictwem odpowiednich organów WOŚP wystawiło na aukcji internetowej… możliwość nakarmienia lemurów!

Kto by tak nie chciał... (fot. Zoo Wrocław)

Kto by tak nie chciał... (fot. Zoo Wrocław)

Zwycięzca aukcji, która trwa do wtorku 18 stycznia, wygra niepowtarzalną okazję nakarmienia lemurów we wrocławskim zoo. Karmienie lemurów obejmuje darmowe wejście do zoo dla osoby, która wygra licytację (jeśli jest to dziecko poniżej 12 roku życia bezpłatne wejście przysługuje również jednemu opiekunowi) oraz wejście na wyspę lemurów i udział w karmieniu tych zwierząt.
Karmienie może odbyć się w terminie 1 kwiecień – 30 wrzesień, od poniedziałku do piątku o ustalonej przez zoo porze.
Licytować można tutaj.

To jednak nie wszystko – na aukcji internetowej kupić można także dwustronny wydruk na PCV (wymiary zbliżone do naturalnych) z wizerunkiem lemura katta.

Nic, tylko licytować :).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s