Zoo w Nowym Tomyślu doczekało się strony internetowej

Ogród Zoologiczny w Nowym Tomyślu (woj. wielkopolskie), jedna z najlepszych krajowych placówek zoologicznych nienależących do EAZA doczekała się wreszcie własnej strony internetowej.
To początek szeroko zakrojonej kampanii promocyjnej mającej na celu wypromowanie zoo jako czołowej atrakcji turystycznej regionu.

Logo Parku Miejskiego i Ogrodu Zoologicznego w Nowym Tomyślu

Logo Parku Miejskiego i Ogrodu Zoologicznego w Nowym Tomyślu

Ekipa Mrówkojada odwiedziła nowotomyskie zoo w tym roku dwukrotnie – 1. kwietnia oraz 30. czerwca. Zoo zrobiło na nas bardzo pozytywne wrażenie (co znalazło swoje odzwierciedlenie w naszym rankingu), tym bardziej, że wielokrotnie odwiedzaliśmy ten ogród przed laty i prezentował się on wówczas znacznie gorzej.
Widać, że ostatnie lata były okresem pozytywnych zmian i stopniowych przemian – niegdysiejsze prowincjonalne minizoo przekształca się powoli w zadbany i efektowny mały ogród zoologiczny.

Zoo w Nowym Tomyślu

Zoo w Nowym Tomyślu

Obok wielu pozytywnych wniosków i obserwacji z naszych wizyt w zoo w Nowym Tomyślu pojawiły się także zarzuty – w szczególności dotyczące kwestii informacyjnych, takich jak brak mapy zoo, plansz dydaktycznych, tabliczek o poszczególnych mieszkańcach, informacji dotyczących zoo (brak przewodnika, strony internetowej, kierunkowskazów) itp.
Tym bardziej ucieszył nas fakt, że coś w tej sprawie zaczęło się dziać, a najlepszym na to dowodem jest uruchomienie strony internetowej zoo.

Strona internetowa zoo w Nowym Tomyślu

Strona internetowa nowotomyskiego zoo

Strona internetowa nowotomyskiego zoo

Strona internetowa nowotomyskiego zoo jest aktywna od niedawna i nie zawiera jeszcze zbyt wielu informacji, niemniej już teraz możemy poczytać nieco o historii i teraźniejszości zoo, poznać „załogę zoo” oraz dowiedzieć się, jak można się z zoo skontaktować, wreszcie zobaczyć kilkadziesiąt zdjęć w galerii zoo.
Nieźle, tym bardziej, że jeszcze niedawno nie było ani strony www, ani kontaktu do zoo, ani jakiejkolwiek o nim wzmianki oprócz cyklu materiałów na Mrówkojadzie, co zostało zresztą zauważone przez lokalną społeczność oraz władze samorządowe :).

Zoo będzie się promować!

Strona internetowa to jednak nie wszystko.
Jak dowiedzieliśmy się od Pani Emilii Brychcy, dyrektorki Ogrodu Zoologicznego w Nowym Tomyślu, opracowywany jest właśnie właśnie nowy plan ogrodu, w mieście zaś umieszczone zostaną tablice kierunkowe do zoo, a w ogrodzie nowe tabliczki informacyjne o zwierzętach.
Poza tym kontynuowane będą prace modernizacyjne na terenie zoo, w szczególności dotyczące remontu niektórych wybiegów (m.in. wybieg rysia).
Trzeba dodać, że w mijającym roku zmodernizowano nawierzchnię na terenie zoo alejki wykładając kostką brukową.

v

Zoo w Nowym Tomyślu

Zważywszy na budżet i możliwości ogrodu, przyznać trzeba, że rozwija się on bardzo sprawnie, można więc mieć nadzieję, że ogród będzie się rozwijał nadal, a warunki życia jego mieszkańców będą coraz lepsze.

Nowotomyski Ogród Zoologiczny znajduje się w Miejskim Parku Kultury i Wypoczynku w południowo-wschodniej części miasta,  1,5 km od centrum miasta i 1,5 km od dworca PKP.
Zoo jest czynne przez cały rok, codziennie, od 10.00 do zmroku. Wstęp do zoo jest darmowy.
Obecnie przebywa tu około 200 zwierząt należących do 48 gatunków.
Więcej o nowotomyskim zoo możecie poczytać tutaj, a pełną galerie zdjęć możecie zobaczyć tutaj.

Redakcja Mrówkojada nowotomyskie zoo odwiedzi najpewniej wiosną, do tego czasu jednak postaramy się na bieżąco śledzić rozwój wydarzeń w tym niewielkim, acz interesującym zoo.

Reklamy

4 comments on “Zoo w Nowym Tomyślu doczekało się strony internetowej

    • :).
      Podpis miał być do pierwszego zdjęcia, które zrobiliśmy 30 czerwca. Drugie zaś zostało zrobione 1 kwietnia, a więc wiosną, nie latem. Stąd też i drzewa jeszcze trochę gołe…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s