Rozstrzygnięcie Świątecznego Konkursu Mrówkojada!

Nadeszła pora rozstrzygnięcia naszego Świątecznego Konkursu Mrówkojada! Na konkurs zgłoszonych zostało niewiele prac… Wszystkie bardzo nam się podobały, jednak zwycięzcę mogliśmy wybrać tylko jednego.

O czym pisali nasi czytelnicy?

Okazało się, że szczególnie ciekawe były notki opisujące jakieś miejsce – Pawilon Zwierząt Nocnych w Poznaniu bądź Muzeum Przyrodnicze we Wrocławiu, a także artykuł o planach rozwojowych toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego. Nasi czytelnicy docenili walory edukacyjne strony, ale także element poznawczy i popularyzatorski. Główną nagrodę postanowiliśmy przyznać Dawidowi, któremu najbardziej spodobała się notka o Muzeum Przyrodniczym. Szczególnie spodobało nam się profesjonalne podejście do tematu, wykorzystanie logicznej argumentacji oraz skupienie się na profesjonalnej formie wypowiedzi.

Wyróżniającym ją  atrybutem jest bezdyskusyjnie doskonale korelująca ze sobą symfonia klarownego i pasjonującego tekstu, wprowadzającego czytelnika w atmosferę muzealną, a z drugiej strony bardzo obszerny materiał fotograficzny, który towarzyszy, w rozsądnych ilościach, poprzez cały artykuł, ubogacając wiadomości tekstowe. W ten sposób zdjęcia unaoczniają tekst a tekst opisuje zdjęcia.

Autor zwycięskiej pracy zwrócił uwagę także na to, co dla nas jest bardzo ważne – aspekt edukacyjny i popularyzatorski, a także próbę zachęcenia czytelników do wypraw w celu poznawania różnych zakątków i ciekawych miejsc.

Materiał ten zachęca także do odkrywania Polski i  jej  atrakcji, zwłaszcza z  zakresu zoologii, przyrodoznawstwa i ekologii. Osobiście poruszył mnie, mocno unaoczniony fakt,  jak wiele gatunków zwierząt już wyginęło lub zagraża im wyginięcie, pokłosiem tego jest to  iż  coraz częściej wiele z nich możemy oglądać już tylko jako eksponaty w   takich lub  podobnych muzeach na całym świecie.

Szczególnie zwróciliśmy uwagę na formę wypowiedzi Dawida, który odszedł nieco od stylu potocznego wprowadzając różnego rodzaju środki stylistyczne. Dziękujemy! 🙂 Autora tekstu bardzo prosimy o przesłanie mailem na adres czipsy.dwa@gmail.com swojego adresu, na który zostaną wysłane nagrody: piernikowy mrówkojad, przewodnik po wrocławskim zoo oraz zestaw gadżetów związanych z Ogrodem Zoologicznym we Wrocławiu.

To jednak nie wszystko…

Postanowiliśmy nagrodzić również dwóch innych uczestników naszego konkursu – Wojtka oraz Pawła Kaliszewskiego, którzy jako nagrody pocieszenia otrzymają od nas po małym piernikowym mrówkojadzie. Paweł zwrócił uwagę na artykuł o Pawilonie Zwierząt Nocnych w Poznaniu, który zachęcił go do odwiedzenia poznańskiego zoo. Wojtek natomiast napisał o planach rozwojowych toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, które są dla niego o tyle ważne, że toruński ogród jest dla niego ogrodem najbliżej położnym i najczęściej odwiedzanym. Dziękujemy i również prosimy o przesłanie adresów na naszego maila :).

Na zakończenie chcemy podziękować wszystkim uczestnikom – choć prac było niewiele, bardzo nas one ucieszyły. Mamy nadzieję, że konkursy ogłaszane w przyszłości będą cieszyć się większą popularnością wśród naszych stałych czytelników.

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcy, z uczestników pozdrawiamy serdecznie! :).

Reklamy

4 comments on “Rozstrzygnięcie Świątecznego Konkursu Mrówkojada!

  1. Dziękuję! Cieszę się że się spodobało ale strona faktycznie jest bardzo ciekawa, więc można o niej sporo pisać fajnych tekstów. Trzymajcie dalej taki fason, bo mało takich stron! (Maila już wysłałem).

  2. Serdeczne gratulacje dla zwycięzców! Prac było niewiele bo konkurs trudny.. wiecie, trzeba siąść, pomyśleć co napisać, napisać, przeczytać, skasować połowę, napisać od nowa…. 😉

    PS Opcja „powiadom mnie o komentarzach” jest, poprzednio najwyraźniej coś się nie wyświetliło…

    • Ale i nagrody są na tyle cenne, że konkurs nie mógł być zbyt prosty. Zrobienie piernikowych mrówkojadów kosztowało nas bardzo dużo pracy, więc ot tak za nic nie można ich rozdawać :). A i komplet materiałów o wrocławskim zoo to nie byle co. Jak ostatnio konkurs organizowało Śląskie Zoo, to jedyną nagrodą był przewodnik, którego pewnie mają na pęczki w piwnicy.
      Ale póki co chyba konkursy zawieszamy, skoro odzew jest niewielki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s