„Przygoda z przyrodą” – gra promująca Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie

Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie to jedno z ciekawszych tego typu miejsc w Polsce – na wielkim terenie Parku znajdziemy bowiem – między innymi – Ogród Zoologiczny, Kąpielisko „Fala”, Park Linowy „Palenisko”, Kolejkę Szynową, Stadion Śląski, Paintball Park, Galerię Rzeźby Śląskiej czy Planetarium. Te i wiele innych atrakcji możemy także znaleźć w… grze komputerowej, która ma na celu wypromowanie Parku przede wszystkim wśród dzieci.

Wiewiórka dba o przyrodę

Bohaterką gry dofinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jest wiewiórka, która ma do wykonania wiele zadań w najróżniejszych miejscach – musi nakarmić zwierzęta w zoo, przepłynąć basen, pozbierać śmieci w lunaparku, wyeliminować przeciwników w paintballa, nakarmić ptaki w parku linowym czy skosić trawę na Stadionie Śląskim. Natyka się także na różne przeszkody – jadowite węże, paintballistów, kamienie, które trzeba przeskoczyć, kolczaste krzaki. Plansze gry to miejsca znane z WPKiW w Chorzowie – czyli lunapark, Park Linowy „Palenisko”, Śląski Ogród Zoologiczny, Stadion Śląski, ścieżki rowerowe… Każda plansza to inne zadania – i inne przeszkody. Początek jest prosty, jednak każdy kolejny poziom to więcej poleceń, więcej przeszkód i nieco trudniejsze zadania (np. skakanie po parku linowym). Gra jednak nie ma w sobie żadnej agresji, a jej cel jest szczytny – ma bowiem oswoić dzieci z przyrodą, uwrażliwić je na potrzeby natury a także nakłonić do aktywnego wypoczynku.

Mrówkojad w grze!

W zoo zadaniem wiewiórki jest nakamienie zwierząt

W zoo zadaniem wiewiórki jest nakamienie zwierząt

Redakcja „Mrówkojada” odkryła grę wczoraj i… Przeszła ją, choć trzeba przyznać, że sporo się nad tym natrudziła, bowiem gra, choć ma proste zasady i obsługuje się ją maksymalnie sześcioma klawiszami (strzałki plus ewentualnie enter lub spacja), to różne przeszkody potrafią komplikować graczowi plany. Najbardziej oczywiście podobała nam się plansza w zoo, a najwięcej krwi napsuły nam plansze Stadion Śląski oraz Park Linowy „Palenisko”. Prosty, kolorowy layout zmienia się na kolejnych poziomach, przez co się nie nudzi. Gra opiera się na prostym schemacie – przechodzi się po prostu kolejne plansze, jednak… wciąga niesamowicie! Jeżeli coś nas rozczarowało to fakt, że na koniec nie dostaliśmy nawet gratulacji ani podziękowania za przejście wszystkich dwunastu plansz…

Musimy oddać WPKiW, że gra jest świetnym sposobem na promocję! Można ją śmiało polecić dzieciom, ponieważ nie ma w niej żadnej przemocy (chyba, że przemocą nazwiemy zestrzeliwanie paintballistów :)), a także dorosłym, którzy będą się przy niej świetnie bawili. Może i niektórym z nas, dorosłych, przyda się przypomnienie o tym, że trzeba zbierać śmieci, pomagać zwierzętom, uprawiać sport i dokarmiać ptaki. Niby banały, a przecież często o tym zapominamy.

Gra jest darmowa, można ją pobrać TUTAJ.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s