O czym przeczytacie w 10., jubileuszowym numerze „ZOOrro”?

Niedawno ukazał się 10, jubileuszowy numer fanzinu tworzonego przez pracowników opolskiego ogrodu zoologicznego, czyli znanego wielu nam „ZOOrro”. Co znalazło się w specjalnym numerze?

Okładka "ZOOrro" nr 10

Okładka "ZOOrro" nr 10

A w najnowszym „ZOOrro” znajdziecie szereg pasjonujących artykułów: relacji, informacji, wywiadów…
Redakcja postarała się tworząc świetny, złożony numer.

W 10 numerze „ZOOrro” przeczytamy o wrażeniach stałych bywalców opolskiego zoo, dla których miejsce to jest wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju (wiemy coś o tym!) w artykule „Laurka na 10 urodziny”. Możemy zapoznać się z fragmentami pracy dyplomowej stażystki z ogrodu, Pani Joanny Chrobak, na temat hodowli papug w ogrodach zoologicznych.  W dziale „Zwierzak z okładki” czytamy o Knucie – chyba najsłynniejszym niedźwiedziem polarnym w Europie. W związku z tym, iż opolska załoga wybrała się latem na wycieczkę zakładową do Berlina, na stronach „ZOOrro” zamieściła obszerną relację z tej wyprawy – polecamy! Na szczególną uwagę zasługuje artykuł o dobru ujmujący kwestię teorii ewolucji z alternatywnej strony.

Świetnie zorganizowany jest też dział kulturalno-kulturowy, w którym przeczytamy o małpie w religii, mitologii i kulturze, zapoznamy się z tropami zwierząt w kinie science fiction (nie ma to jak fani „Gwiezdnych Wojen :)) oraz przeczytamy o zeszłorocznej, nominowanej do Oscara polskiej produkcji dokumentalnej „Królik po berlińsku”.

Trzeba też wspomnieć o dwóch ciekawych wywiadach – z Panem Gustawem Saltariusem, jednym z najdłuższych stażem pracowników zoo w Opolu oraz w dziale „Goście ZOOrro” – z Panią Anitą Koszałkowską pracującą w „Nowej Trybunie Opolskiej”, która kocha Afrykę i opowiada o swoich podróżach – szczególnie o wyjeździe na Madagaskar.

Na koniec – Puzzle z ciekawostkami, „Koza Nostra” – czyli małe „ZOOrro” oraz nieśmiertelny humor 🙂

A już na sam koniec pochwalimy się tym, że i my zagościliśmy w ostatnim numerze „ZOOrro” – w dziale „Za płotem” ukazał się bowiem nasz artykuł o planach rozwojowych toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego napisany dzięki Panu Markowi Nakoniecznemu i z wykorzystaniem jego materiałów.

Liczymy na szerszą dystrybucję „ZOOrro” tym bardziej, że wiemy, iż fanzin staje się coraz popularniejszy, a nasi czytelnicy gotowi są walczyć o jego zdobycie. Mamy nadzieję, że więcej w tej sprawie wyjaśni się w nadchodzącym wywiadzie z ekipą „ZOOrro”, który już niedługo ukaże się na łamach „Mrówkojada”.

Tymczasem po szczegóły dotyczące najnowszego „ZOOrro” zapraszamy do kontaktu z redakcją:

007 – imdoin1@op.pl

Alf – gol.af@op.pl

A my zachęcamy do lektury! 🙂

Reklamy

4 comments on “O czym przeczytacie w 10., jubileuszowym numerze „ZOOrro”?

    • Wszystko wyjaśni się w wywiadzie z redakcją „ZOOrro” – czekamy już tylko na autoryzację. Redakcja wyjaśni w wywiadzie zawiłości związane z kolportażem fanzinu i możliwością prenumeraty.
      W rozmowie z chłopakami z „ZOOrro” przedstawiliśmy wszystkie oczekiwania czytelników i chętnych na nabycie gazetki, dlatego w wywiadzie mają się uistosunkowac do wszelkich spraw związanych z możliwością lepszego niż obecnie zdobycia fanzinu.

    • Jak w artykule – póki co można go zamówić pisząc na adres redakcji lub opolskiego zoo. Lada dzień mamy nadzieję przedstawić lepszą opcję zamówienia „ZOOrro” – czekamy na odpowiedź autorów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s