Mrówkojad na szczycie – spotkanie z Michałem Rusinkiem

Wczoraj mieliśmy przyjemność wziąć udział w rewelacyjnym spotkaniu autorskim z Michałem Rusinkiem. Pan Michał Rusinek pojawił się już na naszej stronie jako autor jednego z bardzo nielicznych tekstów literackich poświęconych mrówkojadowi. Wczoraj mieliśmy możliwość podziękować mu za ten tekst i zamienić z autorem kilka słów.

Pierwszy Sekretarz Pierwszej Damy

Michał Rusinek znany jest przede wszystkim z bycia sekretarzem Wisławy Szymborskiej, o której opowiada w sposób humorystyczny i fascynujący. Jak zresztą o wszystkim – urodzony retor, doktor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, lekko i żartobliwie poprowadził spotkanie opowiadając o pisanych przez siebie książeczkach dla dzieci („Jak przeklinać. Poradnik dla dzieci”, „Jak robić przekręty. Poradnik dla dzieci”), o nowych inicjatywach literackich, o limerykach, poetach poważnych i niepoważnych od Edwarda Leara do Stanisława Barańczaka. Wykorzystując swe doskonałe poczucie humoru poprowadził nas, gości, przez krainę teorii literatury, poezji, zabaw literackich, kręgów poetyckich. Czytając swoje wspaniałe, humorystyczne teksty i przeróbki poetyckie, okraszając spotkanie licznymi przykładami rewelacyjnych tekstów wielkich poetów, wprawił nas wszystkich we wspaniały nastrój!

A nam, redaktorom Mrówkojada, udało się już po spotkaniu zamienić z Panem Michałem Rusinkiem kilka słów, podziękować mu za mrówkojadzi limeryk, wspomnieć o mrówkojadziej antologii i uzyskać – bezcenny dla nas – autograf w egzemplarzu książki „Jak robić przekręty”.

 

Specjalnie dla redakcji "Mrówkojada" - autograf Michała Rusinka!
Specjalnie dla redakcji „Mrówkojada” – autograf Michała Rusinka!

Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z książkami Michała Rusinka – zarówno tymi dla dzieci, o których już wspomnieliśmy, jak i z „Limerykami” czy „Retoryką codzienną” a także ze świetną książeczką „Kiedy byłam mała/Kiedy byłem mały” autorstwa Joanny Olech i Michała Rusinka.
I jeśli tylko będziecie mieć możliwość udania się na spotkanie z Panem Rusinkiem – nie zwlekajcie 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s