Czwarte urodziny Shikari, samicy nosorożca indyjskiego z warszawskiego zoo.

Choć swoje czwarte urodziny Shikari, samica nosorożca indyjskiego, zamieszkująca warszawskie zoo, obchodziła w niedzielę (na świat przyszła 17 października 2006 roku w Zoo w Stuttgarcie), małą imprezę z tej okazji urządzono dla niej wczoraj rano.
Był tort, były piłki lekarskie i małe przemówienie dyrektora warszawskiego zoo. Były też życzenia – stu lat i… małego nosorożca!

Shikari smakuje specjalnie przygotowany dla niej tort (fot. Gazeta Wyborcza

Shikari smakuje specjalnie przygotowany dla niej tort (fot. Gazeta Wyborcza

Shikari przyszła na świat równo cztery lata temu w ogrodzie zoologicznym w Stuttgarcie. Do warszawskiego zoo przyjechała w czerwcu 2008 roku.
W chwili przyjazdu do warszawskiego ZOO miała zaledwie półtora roku, była więc zbyt młoda, aby zamieszkać razem z Kubą, samcem, który mieszkał już wtedy w zoo, dlatego też zajęła sąsiedni wybieg, zajmowany wcześniej przez Hugo.

Shikari na wybiegu

Shikari na wybiegu

Shikari jest od Kuby znacznie mniejsza (raz, że młodsza, dwa, że samica) – waży około 1 tony. Od Kuby odróżnia ją także m.in. krótki, ale ostro zakończony róg.

Shikari

Shikari

Shikari to dość nietypowe imię – po hindusku oznacza ono łowcę lub myśliwego. Imię wzięło się stąd, że zaraz po narodzinach młoda samica zaczęła atakować matkę. W Warszawie jednak jest wyjątkowo spokojna.

Uroczystość urodzinowa odbyła się w warszawskim zoo w poniedziałek, o godzinie 11.00. Z tej okazji został przygotowany „tort” w postaci mieszanki warzyw i owoców w dyni. Solenizantka otrzymała również piłkę lekarską do zabawy ufundowaną przez fundacje „Panda”. Kilka słów o solenizantce powiedział także dyrektor warszawskiego zoo, Pan Andrzej Kruszewicz.
Dodatkowy posiłek oraz piłkę dostał też, żeby nie generować konfliktu wśród zwierząt, drugi nosorożec – Kuba, z którym Shikari dzieli wybieg, a który oglądał całe zajście przez płot.

Shikari i Kuba na wspólnym spacerze

Shikari i Kuba na wspólnym spacerze (fot. Michał z Warszawy)

Teraz wszyscy czekają na małego nosorożca – choć Shikari wiek ma ku temu właściwy, problemem jest… brak chęci ze strony Kuby. Wszyscy mają jednak nadzieję, że sytuacja ulegnie zmianie i za jakiś czas będziemy świętować urodziny, ale… pierwsze!

Sen na nosorożca (fot. Michał z Warszawy)

Więcej o imprezie urodzinowej u Shikari możecie przeczytać tutaj lub tutaj, natomiast nasz duży artykuł o warszawskich nosorożcach możecie przeczytać tutaj.

Reklamy

4 comments on “Czwarte urodziny Shikari, samicy nosorożca indyjskiego z warszawskiego zoo.

      • Spoko – tak tylko marudzę, zostałem niedawno okrzyknięty najwredniejszym czytelnikiem mrówkojada … więc się zastanawiałem czy w ogóle pisać ten post wyżej bo mi się znów oberwie 😦

        • Ej, no, bez przesady! Nigdy czegoś takiego nie sugerowaliśmy – że złośliwy, to tak, ale toć zupełnie inny kaliber i z negatywną opinią nic wspólnego nie ma :).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s