Pierwsze zdjęcie łaszy palmowej z poznańskiego Nowego Zoo!

Czyżby największa zagadka poznańskiego Nowego Zoo została wreszcie rozwikłana? Pamiętacie nasze wielomiesięczne śledztwo, poświęcone znalezieniu odpowiedzi na pytanie – „czy łasza palmowa z poznańskiego Nowego Zoo naprawdę istnieje”?
Dziś znaleźliśmy wreszcie odpowiedź. A właściwie pół odpowiedzi – dzięki naszemu czytelnikowi dotarliśmy do pierwszego oficjalnego zdjęcia poznańskiej łaszy, zrobionego 11 maja 2008 roku.
Mamy więc dowód, że łasza ISTNIAŁA i była w poznańskim zoo. To już spory krok naprzód, jednak wciąż nie ma odpowiedzi na pytanie, czy nadal tam jest.
No i wciąż nam nie udało się jej zobaczyć…

Łasza palmowa - wybieg w poznańskim ZOO

Dziś jednak na nasz apel, czy ktoś widział lub ma zdjęcie łaszy z poznańskiego zoo – przypominamy: jedynej w kraju i jednej z zaledwie dwu na świecie! – odpowiedział nasz czytelnik, Pan Tomasz Doroń. Dzięki jego uprzejmości publikujemy pierwsze oficjalne zdjęcie poznańskiej łaszy palmowej, zrobione w Nowym Zoo, 11 maja 2008 roku:

Łasza palmowa - pierwsze zdjęcie (fot. Tomasz Doroń)

Fotografia jest niestety średniej jakości i całego zwierzaka na niej nie widać – między liśćmi dojrzeć możemy fragment tylnej części grzbietu oraz nasadę ogona – ale jest. Zwierzę w tym czasie spało, a ponadto było dosyć silne światło.
Jakkolwiek – mamy pierwsze zdjęcie łaszy, choć malkontenci mogliby powiedzieć, że równie dobrze na fotografii widać kawałek szmaty albo kota w zaroślach…
Póki co jednak cieszymy się pierwszym tak poważnym tropem i serdecznie dziękujemy autorowi zdjęcia.
Jeśli ktokolwiek z Was posiada informacje, które mogłyby nam pomóc w śledztwie, lub posiada zdjęcia łaszy – prosimy o kontakt! (czipsy.dwa@gmail.com).

A już jutro pierwsza część relacji z naszej wizyty w Zoo w Człuchowie!

Reklamy

4 comments on “Pierwsze zdjęcie łaszy palmowej z poznańskiego Nowego Zoo!

  1. A nie mogliby jej wsadzić do pawilonu nocnego – może tam by jej było lepiej i by się tak nie chowała?

    • Też o to pytaliśmy, ale podobno są przeciwwskazania natury biologicznej – intensywny zapach, wydzielany przez łaszę palmową, miałby drażnić inne zwierzęta w pawilonie. Coś jak z rysiem.

      • A to nie mogą zrobić szczelnej woliery z osobnym wentylatorem? Albo zmodernizować tylko jej wolierę – postawić coś a’la koty argentyńskie w W-wie – to chyba drogie nie jest.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s