Światowy Dzień Zwierząt w polskich ogrodach zoologicznych

Światowy Dzień Zwierząt – World Animal Day, czyli coroczna akcja zrzeszająca wszystkich miłośników zwierząt na całym świecie, odbędzie się już w najbliższy poniedziałek, 4. października.
Tego dnia odbędzie się wiele imprez, spotkań i happeningów, a nasi zwierzęcy przyjaciele i ich problemy powinny się na ten czas stać obiektem szczególnego zainteresowania.
Nie dziwi zatem fakt, że i polskie ogrody zoologiczne postanowiły po raz kolejny włączyć się w obchody Światowego Dnia Zwierząt, tyle że w niedzielę, 3. października…

Światowy Dzień Zwierząt 2010

Światowy Dzień Zwierząt 2010

Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony pod koniec lat dwudziestych ubiegłego wieku i obchodzony jest tradycyjnie 4. października każdego roku. Data ta wybrana została nieprzypadkowo. Czwartego października przypada rocznica pogrzebu św. Franciszka z Asyżu, założyciela zakonu ojców Franciszkanów, wielkiego przyjaciela i patrona zwierząt, który zmarł 3. października.
W Polsce po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany w 1993 r.
Intencją organizatorów obchodów jest zwrócenie większej niż zwykle uwagi ludzi na otaczający ich świat zwierząt, zarówno tych żyjących na wolności, jak i milionów domowych ulubieńców.
Już od dłuższego czasu Dzień ten jest obchodzony także w niektórych polskich ogrodach zoologicznych, które także na ten weekend przygotowały specjalne atrakcje…

Światowy Dzień Zwierząt w Oliwie

rys. Grażyna Rigall

rys. Grażyna Rigall

Oliwskie Zoo na obchody Światowego Dnia Zwierząt zaprasza w niedzielę, 3 października.
W programie przewidziano m.in. pokaz karmienia fok (godzina 11.00)

spacer ze zwierzętami z małego zoo (godzina 11.30)

Małe Zoo w oliwskim ogrodzie zoologicznym

Małe Zoo w oliwskim ogrodzie zoologicznym

a od godziny 12.00 do 14.00 będzie można sobie zrobić zdjęcie z wężem i słynnym żółwiem Promyczkiem – przy dobrej pogodzie w małym zoo, a w razie deszczu w na sali dydaktycznej.
A poza tym gry i zabawy zoologiczne oraz konkurs na „ważenie ciosa” – zapowiada się ciekawie!

Światowy Dzień Zwierząt we wrocławskim zoo

Sporo będzie się działo także we wrocławskim zoo. Tu również główne obchody odbędą się w niedzielę, 3 października, w godzinach 11.00-15.00.
Tego dnia na zwiedzających czekać będą m.in. pracownicy Izby Celnej, z którymi będzie można porozmawiać o ich pracy i nielegalnych przemytach zwierząt i psycholog zwierzęcy, pani Barbara Borzymowska z Centrum Przyjaznych Relacji “Ludzie – Zwierzęta”, z którą będzie można porozmawiać o swoich pupilach. W ogrodzie gościć będzie też Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu.
Poza tym dla zwiedzających przygotowano szereg dodatkowych atrakcji – konkursy, gry i zabawy wszelkiej maści. O szczegółach możecie poczytać tutaj.

Chrzciny małego hipka!

Niewątpliwą atrakcją tego dnia będą także „chrzciny” największej gwiazdy ostatnich miesięcy we wrocławskim zoo – hipopotama karłowatego Euforio.
„Chrzciny” – jak uroczystość oficjalnego nadania imienia małemu hipkowi reklamuje wrocławskie zoo – odbędą się o godzinie 11.00 przy wybiegu hipopotamów.

Mały hipopotam karłowaty z wrocławskiego ZOO

Euforio (fot. Zoo Wrocław)

Redakcja Mrówkojada natomiast postanowiła uświetnić ten weekend wizytą w Zoo w Człuchowie oraz przygotowując jakiś smakowity specjał dla naszego królika Bąbla:

Bąbel

A co Wy planujecie zrobić z okazji Światowego Dnia Zwierząt? :).

Reklamy

6 comments on “Światowy Dzień Zwierząt w polskich ogrodach zoologicznych

  1. Bardzo ciekawe, lecz szkoda, że nie jest organizowane w innych placówkach.
    My, ten dzień spędziliśmy w łódzkim zoo :). Pozdrawiam!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s