Wrocławski hipcio doczekał się imienia – od dziś zwie się…Euforio!

Mały hipopotam karłowaty, który urodził się 16 sierpnia we wrocławskim zoo ma już imię! Trwający do 15 września konkurs został dzisiaj rozwiązany, a zwycięska propozycja, nadesłana przez Panią Annę Jabłońską z Warszawy to Euforio.

Mały hipopotam karłowaty z wrocławskiego ZOO

Mały hipopotam karłowaty z wrocławskiego ZOO (fot. Zoo Wrocław)

To jedna z 380 nadesłanych przez internautów propozycji, wśród których znalazły się też dwie, nadesłane przez…nas – Epcio i Efebuś. Niestety, nie znalazły one uznania, ale my się tak łatwo nie zniechęcamy i czekamy na konkurs na imię dla mrówkojada – wtedy na pewno my wygramy :).
Inna sprawa, że czasy, gdy na konkurs na imię dla nowej słonicy w poznańskim zoo nadesłano 263 418 listów z pomysłami (ostatecznie wygrała ‚Kinga’), chyba już bezpowrotnie minęły…

Skoro maluch ma już imię, czekają go niedługo chrzciny!
Uroczystość odbędzie się 3 października 2010r.  podczas organizowanego  przez wrocławski ogród zoologiczny Dnia Zwierząt (godz. 11.00 – 15.00).

A więcej na temat samego Euforio możecie przeczytać tutaj.

Reklamy

7 comments on “Wrocławski hipcio doczekał się imienia – od dziś zwie się…Euforio!

 1. No ale dostał więcej propozycji niż Aniela (w jej przypadku nadesłano około 200 propozycji) – imię jej wzięło się z twórczości A. Fredry – jako że rodzice Albin i Klara to dziecko dostało na imię Aniela

  • Ano więcej – nam chodzi o to, że czasy, gdy takie konkursy poruszały wyobraźnię masowego odbiorcy i spotykały się z bardzo licznym odzewem niestety już minęły. Nawet tak rozreklamowany konkurs jak ten z wrocławskim hipciem – mimo naprawdę wielu informacji medialnych – zebrał tylko 380 propozycji – to raczej niewiele.
   Zmieniły się jednak czasy, zmieniło się i podejście społeczeństwa do takich akcji. My jednak jesteśmy niezmordowani i bierzemy udział we wszystkich takich konkursach – w końcu nam się uda :).

   • eee – ale Aniela miała konkurs na imię w 1962 roku więc w czasach kiedy teoretycznie takie konkursy przyciągały tysiące 😛

    • Hmm, faktycznie, nie załapaliśmy, że chodziło o Anielę :). Jesteś pewien, ze tak niewiele było tych propozycji? Ciekawe…Inna sprawa, że konkurs na imię dla Kingi był fenomenem na skalę nawet i światową i żaden inny tego typu konkurs w Polsce nie spotkał się z tak wielkim zainteresowaniem społeczeństwa.

     • No kroniki zoo podają że nadeszło około 200 propozycji. Mogę dodaż jeszcze że Aniela ważyła wtedy 80kg (było to grubo ponad tonę temu – dane express wieczorny 25-26.VIII.1962)

 2. Walczę właśnie z kotami z Pragi, ale pewne rzeczy zupełnie zbiły mnie z tropu:

  -wg. ISIS i Global Species w Łodzi są trzy lwy azjatyckie (1 samiec i dwie samice)

  -W Poznaniu tylko samica to czysty tygrys amurski, jeden samiec jest w kategorii hybryd t.amurskiego, a pozostałe dwa w kategorii hybryd w ogóle.

  • Lwy są chyba 2 bo jedna stara samica padła – na jej wybiegu zamieszkają hieny pręgowane – a w Poznaniu „kundli” jest dużo więcej – według ISIS to zaraz po Chorzowie najbardziej nieczysty (podgatunkowo) ogród w Polsce

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s