Zoo w Zamościu wspiera bezdomne zwierzaki

Jako miłośników zwierząt cieszy nas każda inicjatywa ogrodów zoologicznych wykraczająca poza ich podstawowe zamierzenia, dlatego niezwykle ucieszyło nas działanie zoo w Zamościu, które wspólnie z Fundacją dla Zwierząt TECTUM zaangażowało się w projekt PRAWDZIWY PRZYJACIEL PSA.

Zamojskie zoo dba o bezdomne zwierzaki

Ze środków finansowanych przez Fundację J&S Pro Bono Poloniae zamojskie zoo wraz z fundacją działającą przy nim prowadzi program, którego celem jest polepszenie bytu zwierząt w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Projekt jest organizowany wspólnie z młodzieżą przy współpracy z Bursą Międzyszkolną nr 1 w Zamościu. Celem całej akcji jest kształtowanie w młodych ludziach poczucia odpowiedzialności za posiadane zwierzęta, ale także popularyzowanie idei adopcji zwierząt ze schroniska, zwiększenie liczby wolontariuszy czy poprawienie warunków, w jakich w Schronisku dla Bezdomnych Psów żyją zwierzaki. W ramach tego projektu przeprowadzono już konkurs plastyczny na plakat promujący adopcję psów, a także zorganizowano spotkania z młodzieżą dotyczące właściwych zachowań wobec zwierząt. Co więcej, pracownicy schroniska wspólnie z wolontariuszami wyremontowali kojców dla psów.

Projekt ma zakończyć się 5 października 2010 roku. Redakcja „Mrówkojada” zachęca wszystkich mieszkańców Zamościa, którzy jeszcze nie zdążyli przyłączyć się do akcji, aby wsparli ideę zamojskiego ZOO i Fundacji TECTUM. Warto, abyśmy pamiętali, że dla prawdziwych zwierzomaniaków powinien być istotny los każdego zwierzęcia – nie tylko tych egzotycznych, żyjących w zoo i zagrożonych wyginięciem zwierząt, ale i tych bezdomnych, pozbawionych opieki psów i kotów mieszkających w schroniskach. Dlatego gorąco wspieramy całą akcję ze szczególnym uwzględnieniem uwrażliwienia młodych ludzi na los zwierząt oraz popularyzacji idei adopcji.

Pamiętajmy także, że adopcja zwierząt to nie tylko wzięcie psiaka ze schroniska. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że jeśli chce nabyć na przykład królika miniaturowego lub świnkę morską, ale także psa, kota, chomika – warto poszukać w internecie ogłoszeń osób, które z różnych względów oddadzą zwierzątka w dobre ręce. W tym celu warto odwiedzić takie strony, jak ADOPCJE, E-ZWIERZAK, PRZYGARNIJ ZWIERZAKA bądź zapoznać się ze stroną Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt ANIMALS. Można także wpisać po prostu w wyszukiwarkę hasło „adopcja zwierząt”. Wierzymy, że adopcja zwierząt, nie tylko tych w zoo, ale także tych potrzebujących nowego domu, będzie się stawała w POlsce coraz bardziej popularna.

A po więcej informacji dotyczących zamojskiej akcji zapraszamy TUTAJ

Reklamy

3 comments on “Zoo w Zamościu wspiera bezdomne zwierzaki

  1. wiem że marudzę ale miał się pojawić jakiś rótki materiał o EAZA i Zamościu – będzie niedługo?

    • Po 29 września, jak wszyscy wrócą z zjazdu EAZA w Weronie – będzie i tekst o Zamościu (obiecali nam, że o wszystkim nam opowiedzą po 29.) i o EAZA i samym zjeździe. Cierpliwości – sami czekamy.

      • kurcze zjazd EAZA w moje imieniny 😛 może się wproszę jako człowiek z wielkimi asporacjami – plany edukacyjne i plany na przyszłość stanowią ważny punkt członkostwa więc możeby mnie przyjęli bez ogrodu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s