Co nowego na stronie?

Strona Mrówkojada to nie tylko bieżące artykuły, które codziennie ukazują się na stronie głównej, ale także stale poszerzane i aktualizowane zakładki, podstrony i projekty towarzyszące, z którymi również warto się zapoznać.

Co ostatnio pojawiło się  na Mrówkojadzie?

– Galerie zdjęć ogrodów zoologicznych, zwierzyńców i placówek zoologicznych, które odwiedziliśmy w ciągu ostatniego roku. Znajdują się w kolumnie po lewej stronie. Póki co można zobaczyć galerie z 10 placówek.

Ekspozycja pazurkowców w opolskim ZOO

kanał filmowy Mrówkojada na Youtube, gdzie można zobaczyć obecnie już  ponad 140 filmów z wszystkich odwiedzonych przez nas ogrodów zoologicznych

profil Mrówkojada na Facebooku, gdzie pojawiają się informacje o bieżących wydarzeniach na stronie oraz różne inne ciekawostki

– Ranking Ogrodów Zoologicznych Mrówkojada, gdzie pojawił się wpis o ZOO w Nowym Tomyślu, można też wziąć udział w naszej ankiecie, w której pytamy jakie jest Waszym zdaniem najlepsze ZOO w Polsce.

– linki do wybranych, ciekawych stron: ZooBorns, ZooChat, ZooForum i ZooDlaDzieci.

Trzy nowe zakładki w dziale ZOO:

Plany rozwojowe polskich ogrodów zoologicznych, gdzie będzie można poczytać o planach polskich ogrodów zoologicznych na najbliższe lata.

ZOO w Polsce – zebrane artykuły i materiały poświęcone polskim ogrodom zoologicznym, które można znaleźć na Mrówkojadzie, ułożone wg poszczególnych ogrodów.

Aleja sław – sylwetki najbardziej znanych mieszkańców polskich ogrodów zoologicznych

Niedźwiedź himalajski Nufi - Ogród Zoobotaniczny Toruń

Słowniki, encyklopedia, ciekawostki i reszta – czyli dział w Wolierze książkowej, gdzie prezentujemy listę ciekawych słowników, encyklopedii itp. poświęconych tematyce zwierząt i ogrodów zoologicznych
W ostatnich tygodniach odwiedziliśmy ogrody w Gdańsku, Opolu i Warszawie (czerwiec) oraz Toruniu i Wrocławiu (lipiec). Poza tym Stare i Nowe ZOO w Poznaniu (kilkanaście razy), a także wrocławskie Muzeum Przyrodnicze.

Co już niebawem na stronie?

– Lada dzień (naprawdę!) długo oczekiwane relacje z Gdańska i Opola, poświęcone ogólnym wrażeniom z ZOO. Zapoczątkują one cykl większych materiałów poświęconych poszczególnym zwierzętom z tych ogrodów. W następnej kolejności relacje z Warszawy i Wrocławia.

– Materiał o organizacjach zoologicznych, szczególnie EAZA i warunkom wstąpienia do niej.

– Kolejne ogrody zoologiczne poddane Rankingowi Polskich Ogrodów Zoologicznych Mrówkojada

– recenzje książek, konkursy, ankiety, wywiady

– materiały o Muzeum Przyrodniczym w Poznaniu i we Wrocławiu

A także stałe uaktualnianie istniejących zakładek, galerie zdjęć z Nowego i Starego ZOO w Poznaniu, rozbudowa Niezbędnika, materiały statystyczne i rankingowe dotyczące polskich ogrodów zoologicznych i wiele innych.

A na początku września – wielka wyprawa do oliwskiego ZOO.

Mamy nadzieję, że się z tym wszystkim uporamy :). Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, sugestie, pomysły – dajcie znać. Wszystkie weźmiemy pod uwagę – które uda się zrealizować, to już inna sprawa.
Zachęcamy też do zadawania pytań – odpowiedzi na najciekawsze pojawią się w „Poczcie Mrówkojada”.

10 comments on “Co nowego na stronie?

 1. Plany rozwojeowe i aleja slaw – świetne pomysły – mamnadzieję że jedne i drugie będą się rozwijać np o sylwetkę Shikari, Erny, Anieli, Birmy i jej koleżanek, Magdy …

  • Aleja sław jest dopiero w powijakach – jak widać dominuje poznańskie ZOO, bo od niego zaczęliśmy, ale w najbliższcyh dniach pojawią się tam opolanie, oliwianie i warszawiacy.
   Plany rozwojowe – w pierwszej kolejności pojawi się Opole, bo zebranych planów tego ogrodu próżno szukać, a potem spróbujemy z Poznaniem – choć niestety nie będzie to łatwe.
   Nie każdy ogród ma tak jasno okresloną wizję rozwoju jak np. Wrocław, Gdańsk czy Toruń.

 2. A gdzie na stronie są odnośniki do tych wszystkich …
  Youtube widzę, zoo w Polsce też, ale reszta… nie widzę

 3. Chodziło mi o „zoo w Polsce”, ale już znalazłem, bo po prawej stronie u góry było tylko zdjęcie.

  Dużo różnych rzeczy teraz na stonce, ale fajnie. Muszę się połapać.

  • Wszystkie nowe zakładki i działy zostały podlinkowane, wszystkie też są wyszczególnione w pobocznych kolumnach.
   Staramy się, żeby poruszanie się po stronie by ło możliwie najłatwiejsze, ale z naszej perspektywy nie wszystko widac, dlatego bardzo bardzo będą dla nas pomocne wszelkie uwagi.

 4. Od siebie dodam, że bardzo rzadko (a raczej wcale) używam tagów.

  Moim zdaniem przydała by się historia wszystkich artykułów.
  Jeśli chcę z przed tygodnia, to znajdę w parę chwil w prawej kolumnie, ale sprzed miesiąca muszę cofać po jednym artykule. A jak chcę sprzed roku, to już ciężko.

  • W prawej kolumnie znajdują się dwie zakładki – Archiwum i Kalendarz. Nimi najlepiej posługiwać się podczas wyszukiwania starych artykułów. Szczególnie pomocne w tym względzie jest właśnie archiwum, bo pozwala na przeglądanie wszystkich notek z wybranego miesiąca od początku działania strony.

 5. O, coraz bardziej mi się podoba. 🙂
  Tagi rzeczywiście dużo miejsca zajmują, ja też nie używam…
  Mogę sobie ponarzekać? Co takiego jest w Facebooku, że wszyscy tam są??

  • Tagi? Hm, też myśleliśmy, coby je wyrzucić, czasem się jednak przydają. Ale zobaczymy na próbę.
   Facebook? Prywatnie – dla połowy Redakcji to zupełnie niezrozumiały fenomen, w którym praktycznie nie uczestniczy, dla drugiej połowy – już trochę mniej, ale też. Ale dla Mrówkojada zawsze to dodatkowa przestrzeń, gdzie może się pokazać…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s