ZOO-jedenastka na Mistrzostwa Świata, czyli co by było, gdyby zoo zgłosiło swoją drużynę na mundial…

Tak, wiemy, to głupie pytanie i głupi pomysł, ale jako wielcy miłośnicy zwierzaków i popularyzatorzy idei nowoczesnego ogrodu zoologicznego, a przy okazji zapaleni kibice piłkarscy, nie mogliśmy nie pokusić się o próbę połączenia tego wszystkiego ze sobą.
Zwłaszcza, że trwają właśnie Mistrzostwa:).

Zwierzaki w piłkę nożną – z małymi wyjątkami – nie grają. Wiadoma sprawa – ludziom, co ludzkie, zwierzakom – co zwierzakowe.
Zadaliśmy sobie jednak pytanie, co by było, gdyby jednak grały – i postanowiliśmy pobawić się nieco w wybranie pierwszej jedenastki zwierzęcej drużyny, którą w trybie awaryjnym wysłalibyśmy na Mistrzostwa do RPA.
Żeby jednak powiązać taką drużynę jakoś z przestrzenią wiwarystyczną, postanowiliśmy dokonać selekcji „zwierzo-piłkarzy” do naszej jedenastki w krajowej lidze, czyli…wśród mieszkańców polskich ogrodów zoologicznych.
W ten sposób wybraliśmy „11”, która mogłaby w RPA mocno namieszać:).

"ZOO-jedenastka" na Mistrzostwa Świata

Jak widać z powyższego układu graczy na boisku, gramy typowym ustawieniem 1-4-4-2, z wyraźną linią defensywną, dwoma skrzydłowymi, defensywnym pomocnikiem, rozgrywającym i parą napastników.
Pora przedstawić naszych zawodników:).

BRAMKARZ – Gibon czubaty (Gibon czarny)

Gibon czubaty (czarny)

Jak na bramkarza niewysoki (zaledwie 60 cm), ale za to nieprawdopodobnie wręcz zwinny, szybki (do 50 km/h!), wygimnastykowany, do tego dochodzi fantastyczny zasięg ramion i umiejętność poruszania się po poprzeczce bramki. Dobry także na przedpolu.
Pewny punkt drużyny! (Nieprzypadkowo jeden z lepszych polskich bramkarzy ostatnich lat miał właśnie pseudonim Gibon).

LEWY OBROŃCA – Żyrafa

Żyrafa

Nowoczesny boczny obrońca – świetny zarówno w destrukcji, jak i w ataku – niezwykła szybkość przydaje się przy wyprowadzaniu szybkich kontr, natomiast niesamowity wzrost – do 6 m! – jest nieoceniony w sytuacjach podbramkowych, zwłaszcza przy stałych fragmentach gry. Atutem jest także silne uderzenie ze wszystkich czterech nóg!

ŚRODKOWY OBROŃCA – Nosorożec indyjski

Nosorożec indyjski

Praktycznie nie do przejścia – przeszkoda nie do powstrzymania dla napastników rywali, sam jeden potrafi zamurować bramkę. Niezbyt szybki i mało zwrotny, często także gra na granicy faulu, nadrabia jednak żelazną kondycją i wytrzymałością. Postrach napastników.

ŚRODKOWY OBROŃCA – Słoń afrykański

Słoń afrykański

Idealny partner dla nosorożca, z którym świetnie się uzupełnia. Niesamowita siła, wytrzymałość – ściana nie do przejścia dla wszystkich atakujących. Kiedy trzeba, potrafi także wyprowadzić atak. Zna też kilka sztuczek technicznych przy użyciu trąby. Lider defensywy.

PRAWY OBROŃCA – Niedźwiedź brunatny

Niedźwiedź brunatny

Siła i wytrzymałość, ale do tego zwinność, szybkość i ogromna wola walki. Nie odpuści żadnej piłki, choć potrafi także bawić się grą. Łapie jednak sporo kartek, bo zdarzają mu się ostre wejścia…

LEWY SKRZYDŁOWY – Gepard

Gepard

Najszybszy w drużynie – niesamowity start do piłki, obłędna wręcz zwinność i balans ciałem – bez problemów mija każdego rywala. Jedyny problem to wytrzymałość, dlatego zdarzają mu się przestoje w grze. Nie ma sobie równych w prowadzeniu piłki. Najlepszy technicznie zawodnik drużyny.

PRAWY SKRZYDŁOWY – Puma

Puma

Atak skrzydłami przy takich graczach to czysta finezja i piękno gry. Prawy skrzydłowy nie jest aż tak szybki jak lewy, jest za to wytrzymalszy i bardziej zdecydowany w grze. Do tego fantastyczna skoczność (7 metrów wzwyż!!!) i start do piłki. Potrafi także zaatakować z ukrycia – bywa niewidoczna przez dłuższy fragment, by nagle znaleźć się we właściwym miejscu i zaatakować…

DEFENSYWNY POMOCNIK – Mrówkojad olbrzymi

Mrówkojad olbrzymi

Nawet gdybyśmy kompletowali drużynę szachistów, miałby w niej pewne miejsce:).Na boisku bardzo pewny punkt drużyny – świetnie czuje się na trawiastym podłożu, ma doskonały węch, przez co wyczuje każdą akcję przeciwnika, doskonały w destrukcji (ma doświadczenie z rozwalania termitier i kopców), fantastycznie „czuje” grę. Poza tym ma bardzo dobre przyspieszenie, balans ciałem, szybkość i wytrzymałość.
No i pewne doświadczenie w grze w piłkę:).

OFENSYWNY POMOCNIK/ROZGRYWAJĄCY – Szympans

Szympans

„Mózg” drużyny i zdecydowanie najbardziej kreatywny jej zawodnik. Jako jedyny tak naprawdę rozumie, o co w tym wszystkim chodzi. Świetny zarówno technicznie jak i taktycznie – gra to dla niego wspaniała zabawa. Kapitan drużyny, potrafi poderwać ją w trudnym momencie i błysnąć niekonwencjonalną akcją.

NAPASTNIK – Jaguar

Jaguar

Napastnik doskonały – bardzo silny, szybki, wytrzymały, zwinny, skoczny, do tego niezwykle skuteczny i agresywny w grze – nie odpuszcza żadnej akcji.
Zagrożenie dla każdego przeciwnika, niestety czasem także dla członków własnej drużyny…

NAPASTNIK – Waran z Komodo

Waran z Komodo

Drugi napastnik doskonały – pozornie wolniejszy i ospały w ruchach, kiedy trzeba potrafi błyskawicznie wystartować do akcji.  Niesamowicie skuteczny, jest chyba najlepiej „wyposażonym” atakującym – zęby, ogon, pazury. Praktycznie nie do zatrzymania.

Trenerem drużyny zostaje goryl – do twarzy będzie mu w trenerskim dresie, potrafi także zdrowo krzyknąć na swoich zawodników.
Ławka rezerwowych wydaje się zbędna – z takim składem drużyna może grać nawet w osłabieniu…

Teraz nic, tylko czekać na najbliższe eliminacje:).

Reklamy

4 comments on “ZOO-jedenastka na Mistrzostwa Świata, czyli co by było, gdyby zoo zgłosiło swoją drużynę na mundial…

  1. Gibona bardziej widzę w ręcznej 😛 ja na bramkę wstawiłbym Anielę – może stara, może mało ruchliwa ale nie ma miejsca w bramce którego by nie osłoniła 😛

    Rozumiem że za sędziego robi sekretarz (obecnie w Polsce ich chyba nie ma ale kiedyś latały sobie w W-wie)

  2. Tak mi się przypomniała bardzo sympatyczna reklama, ukazana przed Mundialem.

    „Kangury” vs Fauna RPA 🙂

    Tu też kilka ciekaw gwiazd się pojawiło :).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s